Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ασυμμετρία δικτύου


ΝΙΚΟΣΤΡΙ

Recommended Posts

κάνει δουλεια.δηλαδή...; πες μου σε παρακαλώ αν το εχεις το μοντέλο...γιατι οκ ..τα προχωρήσαμε και συνδέθηκαν τα συστηματα που ειχαμε θεμα..αλλα δε θα γίνεται πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι..!!!Και τις τρεις.!!Επιτηρητής φάσης είναι κι εάν δει μία φάση να έχει "κοπεί" ή να ναι εκτός ρυθμίσεων δικτύου Ελλάδος τότε κόβει και τις τρεις φάσεις.Όλο το σκηνικό έχει γίνει για χάρη του tripower που είχε και δεν ξέρω εάν έχει ακόμη(είχαν πει ότι πλέον το χουν λύσει) επιστρεφόμενες!Απ όσο ξέρω το πρόβλημα υπάρχει και ΔΕΗτζίδες μου ανέφεραν χαρακτηριστικά ότι έχουν πάει σε ένα 5 φορές να το παραλλάβουν αλλά πάπαλα.

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα...καλές πληροφορίες..να σαι καλά...αν θες στειλε μου και το μοντελο της ABB.....εγω νομιζα οτι κοβουν τη μια μονο και επειδη εχουν αυτη την τάση ξερω γω καμια 100στη volt και για αυτο οι τεχνικοί δεν το συνδέουν....κατι λέγαν οι άλλοι για κάτι αντιστασεις ...λάμπες..δεν ειχα καταλάβει που πρέπει να εχουν μαζι τους οι δεητζιδες

Link to comment
Share on other sites

Για τους tripower της SMA υπάρχει εσωτερικό έγγραφο της ΔΕΗ ότι πρέπει να κάνουν έλεγχο με κάποιο φορτίο που φέρνουν οι ίδιοι οι ΔΕΗτζήδες... Μπορούν να σε βοηθήσουν από τα κεντρικά της SMA. Αλλά αν βάλεις τον επιτηρητή CM-UFS.1 ή CM-UFS.2 της ΑΒΒ με τον τετραπολικό ρελέ είσαι OK....

Link to comment
Share on other sites

Επισυνάπτω ένα μοντέλο επιτηρητή της ΑΒΒ που μου έχει δουλέψει.CM-MPS με τετραπολικό ρελέ σε κάθε inverter όπως έχει ήδη προαναφερθεί.

post-32539-0-99509700-1330386970_thumb.jpg

Edited by Romanos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σε κεραμοσκεπη που στους 3 προσανατολισμους(ανατολη-νοτο-δυση) εχουμε διαφορετικο αριθμο πανελ πως ελεγχουμε την ασυμμετρια?Σε ενα σεμιναριο ειχανε πει ενα τυπο που χρησιμοποιει η δεη για να ελεγξει την ασυμμετρια και νομιζω ηταν ενα κλασμα με αριθμητη τη διαφορα των περισσοτερων πανελ-τα λιγοτερα,δια τα λιγοτερα και το κλασμα σου βγαζει την ασσυμετρια.Ισχυει?

Εχω 6-5-9 σε ανατολη-νοτο-δυση αντιστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.