Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευή αγροτουριστικής μονάδας


Recommended Posts

θα επιθυμούσα την πολύτιμη βοήθειά σας στο εξής, θέλω να φτιάξω μια φάρμα στη λίμνη πλαστήρα με προκάτ κατοικίες, δε γνωρίζω απο που και πως να ξεκινήσω. Οι γνώσεις μου είναι ιδιαίτερα περιορισμένες και η βοήθειά σας είναι σημαντική.

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα καλωσήλθες,

να υποθέσω πως δεν είσαι μηχανικός

την ερώτησή σου τη βρίσκω πολύ γενική

θα σε συμβούλευα να απευθυνθεις σε κάποιο συνάδελφο της εμπστοσύνησς σου

γίνε αν θες πιο συγκεκριμένη με το τι εννοείς με τη λέξη φάρμα

Link to comment
Share on other sites

Σεύχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα, με τη λέξη φάρμα ουσιαστικά εννοώ αγροτουρισμό δηλαδή 5 προκάτ κατοικίες καθώς και σταύλο, ουσιαστικά και συγνώμη αλλά ακριβώς επειδή δέν είμαι μηχανικός - αρχιτέκτονας δεν γνωρίζω την ορολογία όπως και το πώς θα πρέπει να ξεκινήσω αύτο που προσπαθώ να πώ είναι ουσιαστικά ο αγροτουρισμός

Link to comment
Share on other sites

ok σαφως κατατοπιστικότερο

μόλις μετακινηθεί το θέμα σου στη σωστή θεματική ενότητα με πιο σαφή τίτλο

οι συνάδλφοι θα σου δώσουν κάποιες βασικές οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

νομιζω μπορεις να παρεις επιδοτηση για τον αγροτουρισμοο, παντως καλυτερα να μιλησεις απευθειας σε ενα μηχανικο παρα εδω μεσα γιατι οχι οτι δε μπορουμε να βοηθησουμε αλλα θελεις καποιον να σου σχεδιασει να υπολογισει να σου βγαλει κοστολογιο..παντως εδω ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω σχετική εμπειρία αλλά θα ξεκινούσα απευθυνόμενη στην Πολεοδομία, στον ΕΟΤ και στο Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης και φυσικά σε μηχανικό.

 

Δες κι αυτό:

http://www.minagric.gr/greek/3.1.html

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.