Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιβλέπων έργου στην Κύπρο αν και μη μέλος ΤΕΕ


giannhspatra

Recommended Posts

καλησπέρα

 

Τις προάλλες μου προτάθηκε να είμαι ο επιβλέπων μηχανικός σε ενα έργο μικρο (5 μηνες ) στη κύπρο.σπιτι αυτοκίνητο θα παρέχονται.

Καλα τα χρηματα δε λέω αλλα εγω δεν είμαι καν γραμμένος στο τεε μιλάμε για μάυρα χρήματα...

μπορείτε να μου πείτε οι πιο έμπειροι τι κινδυνοι κρύβονται τι θα πρέπει να προσέξω και τι να ρωτήσω τον υπέυθυνο που θα γνωρίσω σύντομα?

Link to comment
Share on other sites

Το ΤΕΕ δίνει επαγγελματικά δικαιώματα στην Ελλάδα. Στα πλαίσια την Ευρωπαϊκής ¨Ενωσης μπορείς να δραστηριοποιηθείς σε όποια χώρα της, αρκεί να τηρείς τις κατά τόπους εθνικές νομοθεσίες.

Θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις με το Κυπριακό ΤΕΕ και να πάρεις πιο πολλές πληροφορίες. Πάντως όσο γνωρίζω στην κύπρο ο Ηλεκτρολόγος Μηχανικός έχει μόνο Ηλεκτρολογικές ¨Αδειες και αντίστοιχα ο Μηχανολόγος Μηχανικός έχει μόνο μηχανολογικές άδειες. Όχι όπως ισχύει στην Ελλάδα, που ο Ηλεκτρολόγος και ο Μηχανολόγος έχουν σχεδόν τα ίδια δικαιώματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

νομίζω πως στην Κύπρο απαιτείται πρακτική εξάσκηση - εμπειρία 2 ετων

 

δηλαδή για να έχεις επαγγελματικά δικαιώματα πρέπει να είσαι γραμμένος το ΤΕΕ τουλάχιστον 2 ετη

δεν είμαι όμως απολύτως σίγουρη

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.