Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αποπληρωμή του συνόλου των δόσεων


Recommended Posts

Καλημέρα συνάδελφοι,

 

 

Έκανα μια αναζήτηση στο forum αλλά δυστυχώς δεν βρήκα κάτι που να με βοηθήσει. Το ερώτημά μου είναι το εξής :

 

Σε περίπτωση δήλωσης αυθαιρέτου με δόσεις είναι μετέπειτα δυνατή η αποπληρωμή όλων των δόσεων σε μια? Ο πελάτης μου άλλαξε γνώμη καθώς βρέθηκε αγοραστής για το ακίνητό του. Από όσο γνωρίζω η αποπληρωμή των δόσεων είναι αναγκαία για να εκδώσει το σύστημα βεβαίωση που χρειάζεται σε αγοραπωλησία.

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως το καλύτερο θα ήταν να επικοινωνήσεις με το ΤΕΕ για να σου ξεκλειδώσουν το σύστημα και να αλλάξεις τον τρόπο πληρωμής, ώστε να κερδίσεις και το 20% έκπτωσης. Δεν το έχω ξανασυναντήσει αυτό βέβαια αλλά έτσι μου φαίνεται το πιο λογικό που σε συμφέρει!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχει πληρωθεί το παράβολο και 2 ή 3 δόσεις. Κάτι τέτοιο μάλλον θα είναι δύσκολο αλλά ευχαριστώ για την εναλλακτική!

 

Καλημέρα,

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να το κάνεις!

Πρόσεχε όμως, όχι όλο το ποσό σε μια δόση, αλλά κάθε δόση ξεχωριστά, την ίδια ημέρα, π.χ. 33 εγγραφές - πληρωμές...

Αν αντέξει ο ταμίας της τράπεζας.....

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να πληρώσεις και την επόμενη δόση...εάν εμφανιστεί εξοφλημένη λογικά θα μπορείς να αποπληρώνεις μια δόση καθημερινά...αλχημείες μιας και το ΤΕΕ δεν ασχολείται με τα fax για αλλαγή σχήματος αποπληρωμής..

 

edit ίσως και παραπάνω από μια δόση καθημερινά αλλά σε διαφορετική τράπεζα στη χειρότερη των περιπτώσεων..

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.