Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μονωση ταρατσας σπιτιου


Recommended Posts

Απο μια προχειρη αναζητηση στο νετ ειδα οτι υπαρχουν καποια "θερμομονωτικά πλακάκια" τα ποια μπορω να τα τοποθετησει ο καθενας καθως δεν χρειαζονται λασπες και αλλα.

Τι λετε αξιζουν τα χρηματα τους??Απο οτι ειδα εχει 20-25ευρω/τ2 .

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να προσέξεις να μην εγκλωβιστεί νερό κάτω από τα "πλακάκια" αυτά, άρα θέλεις καλή υγρομόνωση πριν την τοποθέτησή τους. Οι εταιρείες βέβαια ισχυρίζονται ότι δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, καθώς το νερό μπορεί και κυλάει κάτω από τις πλάκες προς τις υδροροές, αλλά εγώ έχω αμφιβολίες. Το κόστος με ΦΠΑ γύρω 25-28 ευρώ/τμ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου πρωτον ευχαριστω για τις πληροφοριες σας.

Πως μπορω να δω τι μονωση εχει το σπιτι και σε ποια σημεια μιας και το σπιτι οταν μπηκα μεσα ηταν ετοιμο και δεν ημουν στην κατασκευη???

Η ταρατσα αυτην την στιγμη εχει αναμονες, σιδερα, απο τις κολονες για προοπτικη.

Η ταρατσα δεν εχει καποια καληψη.Ειναι το μπετο που ειχαν ριξει την πλακα.Λετε απο εκει να εχω απωλειες???

Τι μπορω να χρεισιμοποιησω.Δεν εχω σκοπο για τα επομενα 10 χρονια να χτισω.

Πειτε μου γνωμες σχετικα οικονομικες και περιπου ενα κοστος.

Καποιος φιλος ειπε για φυτευση.

Ευχαριστω.

Απο μια προχειρη αναζητηση στο νετ ειδα οτι υπαρχουν καποια "θερμομονωτικά πλακάκια" τα ποια μπορω να τα τοποθετησει ο καθενας καθως δεν χρειαζονται λασπες και αλλα.

Τι λετε αξιζουν τα χρηματα τους??Απο οτι ειδα εχει 20-25ευρω/τ2 .

Ευχαριστω.

 

 

φίλε

Υπάρχουν πολύ καλοί μηχανικοί ΚΑΙ στον Βόλο. Δεν είναι προνόμιο μόνο της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης. Να ξέρεις ότι για να κάνεις μόνωση θες και μελέτη αλλά χρειάζεσαι και άδεια. Προσοχή, η άδεια θα εξασφαλίσει εσένα. Ασε λοιπόν τις τσιγκουνιές και τα του τύπου : "κάτι ξέρω, ιάνουν τα χέρια μου" κτλ.

ΒΛΑΚΕΙΕΣ

Δεν μπορείς να ξέρεις γιατί δεν έίναι η δουλειά σου να ξέρεις

Χρειάζεται να γίνει αυτοψία και μετά μελέτη των αναγκών σου

 

Ξέρω ότι σου ακούγομαι ξυνός και ότι εσύ θα την κάνεις μόνος σου.

Σε κάποια χρόνια θα με θυμηθείς....σίγουρα

Edited by alfisti1978
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.