Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΥΓΡΑΣΙΑ ΤΟΙΧΟΥ


Ntzanis

Recommended Posts

το πράγμα με τον Νίντζα νομίζω ότι εκθέτει το φόρουμ....έχει ξεπεράσει κάθε όριο δεοντολογίας. ΕΛΕΟΣ

 

@kostassid: το πως να μιλάμε και τι παρέχουμε ΔΕΝ εξαρτάται από την προσωπικότητα και τον αλτρουισμό καθενός μας αλλά απο΄τον κώδικα δεοντολογίας του επαγγέματός σου. Πρέπει να τον διαβάζουμε για να μην μας πιάνει ο νίντζας κάθε φορά κορόιδο

 

ΥΓ. Ακόμη δεν μου έχει απαντήσει τι επάγγελμα κάνει, για να του πω ότι:

αν είναι ταξιτζής (καλά κάνει βέβαια) με χρεώνει σημαία

αν είναι μεσίτης (καλά κάνει βέβαια) με χρεώνει μεσιτεία 1% ή 2

αν είναι γιατρός (καλά κάνει βέβαια) με χρεώνει επίσκεψη

αν είναι δημόσιος υπάλληλος (καλά κάνει βέβαια) με χρεώνει και με τις αναρωτικές που παίρνει

αν είναι δημόσιος υπάλληλος (καλά κάνει βέβαια) με χρεώνει με τις ασφαλιστικές εισφορές που παίρνει

 

και να του εγώ να πάει σε κανένα μηχανικό και να σταματήσει να είναι τσάμπας

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τοτε ας κλείσει το νημα με τους ιδιωτες γενικα ή ας γίνει το φορουμ οπως το taxheaven.

Link to comment
Share on other sites

όχι, μπορείς να καθοδηγήσεις κάποιον και να του επιστήσεις την προσοχή.

εσείς εδώ πήρατε φωτογραφίες και κάνατε E-learning και δώσατε συμβουλές

με σιγουριά και τσάμπα

 

και ποιόν βοηθάτε?

έναν ο οποίος είπε ότι δεν υπάρχουν μηχανικοί στην επαρχία

Εσείς οι πρωτευουσιάνοι βοηθήστε τον....

Edited by alfisti1978
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν είπε ότι είμαστε σίγουροι και θα είναι ανόητος αν καποιος δεν ψάξει πέρα του φορουμ και εμπιστευτεί ανώνυμα μελη για κάποιο τεχνικό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς για σένα όμως, παρατίθεται εις το εικονίδιο με τα χαραχτηριστικά σου, και μια σελίδα (blog spot) που μνημονεύεται το όνομά σου, δίνοντας και ένα τόνο επωνυμίας (κάτι που δεν γίνεται με το δικό μου που παραπέμπει σε κάποιον οδηγό άλφα ρομέο το έτος 1978)

όχι οτι και το δικό μου είναι ανώνυμο - ένας εισαγγελέας μπορεί να διατάξει την δίωξή μου και να φανερωθούν τα πάντα γύρω από εμένα αλλά και από τον οποιοδήποτε.

αλλά εγώ ούτε έδωσα συμβουλή τεχνική - και κυρίως εργασίας χωρίς μέτρα ασφαλείας και άδεια κτλ

αλλά ούτε δίνω έναν τόνο επαγγελματικό ώστε κάποιος να μου πει ότι απαντώ σαν γραφείο

 

σκέφτεσαι να γίνει ένα ατύχημα με τον Νίντζα

να ξέρεις ότι θα φας πολλές κατάρες μετά

Edited by alfisti1978
Link to comment
Share on other sites

Τις αντέχω τις κατάρες, τα φέσια δεν αντέχω τα οποία είναι και πολλά. Οποτε οδηγέ της Αλφα1978 , με όλη τη καλή πρόθεση, αν ψαξεις γενικά στο φορουμ θα δεις τη σταση μου με τους ιδιώτες. Ακόμη, κανείς δεν σε υποχρεώνει να απαντήσεις αν δεν θες και κυρίως όλα γίνονται μέσα από τους ίδιους κανονισμούς του φορουμ, αν αλλάξουν αυτοί, τότε θα μάθω να παίζω μπάλα με τους νέους (καλοπροαίρετα πάντα)

Τωρα αν ο νιτζα βασιστει τη τεχνικη υποστηριξη του τηλεφωνου της κιτρινης εταιρίας και όχι στο μηχανικό του αστα να πάνε. επίσης το υλικό 110 που προτείνω αν δεν χρησιμοποιηθει οπως πρεπει ανάλογα πάντα τη κατάσταση (παιζει ρόλο μέχρι και το τι εργαλείο θα χρησιμοποιήσεις για να επαλείψεις..) τότε οι κατάρες θα είναι πολλαπλάσιες.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχειτε δεν υιοθετω κανενος γνωμη εδω ,αν την εφαρμοσω ειναι δικο μου θεμα και σιγουρα δεν θα καταραστω καποιον.Αυτον που θα καταραστω θα ειναι αυτος που θα βαλει την υπογραφη του και την σφραγγιδα του και πληρωθει για τις εργασιες τις οποιες προσεφερε.Τελος παντων αν το θεμα των ιδιωτων ειναι να αναφερουμε το προβλημα μας και να παιρνουμε ως απαντηση πηγαινε σε μηχανικο τοτε σε τι χρησιμευει αυτο το θεμα.Αλλα ακομα δεν καταλαβαινω και την επιμονη καποιων να ωθησουν αλλα και να παρασυρουν αλλους να σεβαστουν την δικια τους γνωμη.Ολοι οσοι απαντουν ειναι ενηλικες και μορφωμενοι ανθρωποι δεν χρειαζεται κανενας κηδεμονα και καλυτερα τα προβληματα τους ας τα βγαζουν αλλου οχι εδω και να γινονται εριστικοι.Αν οι ιδιωτες δημιουργουν προβλημα ας το λυσουν επιτελους οι υπευθυνοι του φορουμ και να μας πεταξουν εξω.Και ειμαι σιγουρος οτι πολλοι εδω μεσα θα μπορουσαν να πουν ευθαρσως την γνωμη τους και να μην σκεφτονται καποιον παρανοικο τι θα πει ο οποιος διακατεχεται απο ......οτιδηποτε στο μυαλο του .Οποιος δεν του αρεσει ας ανοιξει δικο του φορουμ και να μην δεχεται εγγραφες ιδιωτων.Οταν καποιος κανει εγγραφη δεν σεβεται τους κανονισμους εδω μεσα,αλλα ειναι απροσωπος γι¨αυτο.

Τελειωνοντας ειδα οτι οι αλλες επαγγελματικες και κοινωνικες ομαδες και εργαζομενοι ειναι λαθος για καποιους μονο οδικος τους κλαδος ειναι ενταξει .Μορφωση και φιλοτιμο σου λεει μετα .Επειδη με καταβαλλει ψυχολογικα η καταντια μερικων και αρκετα περνανε ολοι οι κλαδοι και εργαζομενοι δεν χρειαζεται να φορτωνω και αλλο το μυαλο μου.Ολοι μας στο τελος κρινομαστε απο καποιον και απο εκεινον δεν γλυτωνει κανενας.Θα αποχωρησω απο το φορουμ για να μην φερνω σε δυσκολη θεση και οσους ειχαν το θαρρος της γνωμη τους και οχι σε οσους εξαρχης ηταν αρνητικοι ,μικροπρεπης ,λαικοι και αναισθητοι

Link to comment
Share on other sites

.Αυτον που θα καταραστω θα ειναι αυτος που θα βαλει την υπογραφη του και την σφραγγιδα του και πληρωθει για τις εργασιες τις οποιες προσεφερε.

Νtzanis! Ήδη έχουν ειπωθεί πολλά στο θέμα. Μπορεί να μην το έχεις συνειδητοποιήσει αλλά το θέμα έχει έχει μεγάααααλη ουρά και όχι από τους συναδέλφους από το φόρουμ!

Link to comment
Share on other sites

γράφει ο εντιμότατος φίλος μας:

 

Αυτον που θα καταραστω θα ειναι αυτος που θα βαλει την υπογραφη του και την σφραγγιδα του και πληρωθει για τις εργασιες τις οποιες προσεφερε.

 

.Και ειμαι σιγουρος οτι πολλοι εδω μεσα θα μπορουσαν να πουν ευθαρσως την γνωμη τους και να μην σκεφτονται καποιον παρανοικο τι θα πει ο οποιος διακατεχεται απο ......οτιδηποτε στο μυαλο του

 

Μορφωση και φιλοτιμο σου λεει μετα

 

Θα αποχωρησω απο το φορουμ για να μην φερνω σε δυσκολη θεση και οσους ειχαν το θαρρος της γνωμη τους και οχι σε οσους εξαρχης ηταν αρνητικοι ,μικροπρεπης ,λαικοι και αναισθητοι

 

Τα βλέπετε ????

Τρέξτε να τον βοηθησετε

τώρα που "έκανε την δουλειά του" φεύγει

και ούτε ένα ευχαριστώ...

 

πάντως μου αρέσει που λέει ότι θα αποχωρήσει για να μην φέρει σε θέση όσουν έχουν το θάρρος της γνώμης τους...(εννοεί τον Κολωκοτρώνη, τον Μαρτιν ΛουΘ. Κίνγκ, κλπ μάλλον)

ενώ λέει και για μένα...αναίσθητοι

αυτός ως πονετικός δίδει αφιλοκερδώς τις υπηρεσίες του κάθε Κυριακή για την αναστύλωση του ορφανοτροφείου, και ότι είσόδημα έχει το δίνει εις τον Ιερό Ναό

 

να σαι καλά και δεν θα μου λείψεις

Edited by alfisti1978
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.