Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλλαγές στην εσωτερική αρχιτεκτονική


Recommended Posts

Didonis

Ναι αγαπητέ συνάδελφε καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, αλλά από την άλλη θέλω να προφυλάξω και το νέο συνάδελφο (αν κρίνω από τα μηνύματά του) μην τυχόν και στο τέλος καλοπροαίρετα μπλέξει (καταλαβαίνεις πιστεύω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις ο ένας θεωρείται θιγόμενος ενώ ό δεύτερος κολακεύεται και πιθανά στο τέλος να υπάρξει σύγκρουση)

Link to comment
Share on other sites

Μα η ανησυχία σου μπορεί να είναι εύλογη και σίγουρα με καλή πρόθεση. Ας περιμένουμε όμως να ρωτήσει ο ίδιος τι άλλο θέλει μη αναλύσουμε ακόμα και το να ζητήσει γνήσιο υπογραφής από τον πελάτη του όταν θα του εγκρίνει μελέτες.

Αυτό εννοώ ότι με τα αν μπορεί να μιλάμε αιώνες άσε που με τα αν φτάνουμε και στο φεγγάρι.

Link to comment
Share on other sites

Didonis

σε αυτές τις περιπτώσεις βάζω τον ιδιοκτήτη να πάρει μια δήλωση από τον μελετητή (εύκολο αυτό και αυταπόδεικτο από την σφραγίδα του και μόνο) ότι μου επιτρέπει να κάνω αλλαγές στην "αρχιτεκτονική μελέτη του" οπότε τα πράγματα καθαρίζουν σχετικά με τις ευθύνες καθενός εμπλεκόμενου στο έργο

Έτσι πιστεύω ότι πρέπει να ενεργήσει και ο νέος συνάδελφος

 

Υ.γ πρέπει να φύγω -μην μας πιάσει ο Μανώλης γιατί πλησιάζει η ώρα του

καληνύχτα Didonis

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι παρακολούθησα με προσοχή το διάλογό σας.Η σχέση ιδιοκτήτη-μελετητή είναι καλές απόσο γνωρίζω.Εγώ ανέλαβα την επίβλεψη λόγω συγγένειας με τον ιδιοκτήτη κατόπιν δικής του επιθυμίας.Κάποια πραγματάκια στην εσωτερική διαρρύθμιση αναθεωρήθηκαν στην πορεία.Τελικά μήπως είναι καλύτερα να ρωτήσω στην αρμόδια πολεοδομία σχετικά με τί διαδικασίες απαιτούνται στη συνέχεια;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.