Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτοβολταικά ή κλήσεις?Ηλεκτρολόγος ή Αστυνομικός?


Sotiris81

Recommended Posts

Σαν μεροκαματο εννοω το κερδος ενος επαγγελματια απο μια καλη δικια του δουλεια που θα παει και θα δουλευει απο το πρωι ως το βραδυ οκ ισως να ειπα πολλα αλλα σιγουρα δεν θα ειναι ουτε 50 ουτε 100...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 35
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κακα τα ψεμματα η δυνατοτητα να ζεις αξιοπρεπως ειναι πολυ πιο σημαντικη απο την καλυψη

της δημιουργικοτητας ενος ανθρωπου στις κολασμενες συνθηκες που υπαρχουν σημερα.

 

Εγω θα προτεινα στον φιλο να συνεχισει εκει που ειναι και ταυτοχρονα να κανει κατι που θα βρισκει

πιο ενδιαφερον/δημιουργικο οπως να δοσει κατατακτηριες για το πολυτεχνειο η να ξεκινησει καποιο

μεταπτυχιακο.

Link to comment
Share on other sites

Αφού μιλάς για φ/β, αυτή η διαφήμιση

Φωτοβολταϊκά απο 15.900 €

παίζει εδώ μέσα ( στο michanikos) κ σίγουρα την έχεις δει , άντε τώρα εσύ να τον κτυπήσεις (οικονομικά εννοώ) για να δεις ποιο είναι το κέρδος σου

Link to comment
Share on other sites

καλη ιδεα αλλα τωρα κλαιω τα χρονια που σπουδασα και που δουλευα για να μαθω μια δουλεια μετα θα κλαιω και για το μεταπτυχιακο?ειναι σαν να μου λες να μαζεψω πολλα οπλα αλλα να μην πολεμησω ποτε....

Link to comment
Share on other sites

:wacko: έεις’ξεφυγ? (που λέει και η Τασούλα)

 

ποιος σου είπε ότι υπάρχουν τέτοια μεροκάματα παλικάρι μου?

Μην εισαι καθετοςι.... Συμμαθητης μου ειναι νεος αγροτης, εχει βαλει περιπου 7000 ριζες κηπευτικα, θα βαλει αλλες 3000 σε δευτερη δοση, και το καλοκαιρι καθε μερα θα κοβει λαχανικα αξιας 300+ ευρω..

Αν δεν κανει καμια θεομηνια και τον παει καλα ο καιρος θα κοβει κηπευτικα για κανενα 2.5-3μηνο

 

Μονο που εχει πεθανει στη δουλεια. Λεπτομερεια..

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα Φ/Β βάζει από μηχανικός μέχρι μεσίτης και μπακάλης....χωρίς πλάκα. Είναι δύσκολο να σταθείς σε αυτή την πιάτσα ιδίως σήμερα. Από την άλλη οι δουλειές είναι ελάχιστες. Εδώ δεν ξέρει ο άλλος αν θα έχει το μισθό του αύριο μεθαύριο, Φ/Β θα βάλει? Την γνώμη μου στην είπα, αλλά αφού το θες τόσο πολύ, ασχολείσου παράλληλα σε καμία όμως περίπτωση μην αφήσεις το σώμα. Μπορείς να γίνεις ο πρώτος ασυνομικός-μηχανικός εγκαταστάτης Φ/Β, δεν είναι κακό....

Link to comment
Share on other sites

Μην εισαι καθετοςι.... Συμμαθητης μου ειναι νεος αγροτης, εχει βαλει περιπου 7000 ριζες κηπευτικα, θα βαλει αλλες 3000 σε δευτερη δοση, και το καλοκαιρι καθε μερα θα κοβει λαχανικα αξιας 300+ ευρω..

 

 

Το συγκεκριμένο σπορ το έχει ξανακάνει ή είναι η πρώτη του φορά

 

Γιατί εγώ το γνωρίζω αρκετά καλά, κ το νούμερο που υπολογίζει σε ευρα δεν είναι εφικτό για διαφόρους λόγους που δεν είναι ανάγκη να τους αναλύσουμε εδώ , κ αν είναι εφικτό είναι ένα μεικτό νούμερου.

Αν θες στείλε μου πμ να το κουβεντιάσουμε κ να δώσω κάποιες καλλιεργητικές τεχνικές…..
;) Edited by ΝΙΚΟΣΤΡΙ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.