Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πλαίσια Aleo


Recommended Posts

Επισυνάπτω το πιστοποιητικό προέλευσης των Φ/Β πλαισίων της εταιρείας aleo.Σύμφωνα με τον κωδικό έχει αντίστοιχη προέλευση Γερμανική ή Ισπανική.Πλέον η γραμμή παραγωγής της Ισπανίας έχει σταματήσει.Το εκ Κίνας ορμόμενο(avim) έχει ποιοτική διαφορά στο γυαλί.Αυτό που παρατηρώ τελευταίως είναι ότι η μικρή πλευρά του Φ/Β πλαισίου "έρχεται στραβωμένη",κάτι σα να κάνει βέλος κάμψης στο μέσον.Ίσως λόγω πακεταρίσματος το παθαίνουν κατά τη μεταφορά.

Πιστοποιητικό προέλευσης.pdf

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον (και περίεργο!) αυτό για το πλαίσιο, πρώτη φορά το ακούω! Έχεις μιλήσει με την αντιπροσωπεία?? Προσωπικά δεν έχω συναντήσει κάτι τέτοιο (το τελευταίο μου έργο ήταν τον Ιούλιο)....

Αναφορικά με τα avim, όπως είπα η παραγωγή σταμάτησε και διατίθενται αυτές τις ημέρες τα τελευταία κομμάτια...

Link to comment
Share on other sites

Η τελική συναρμολόγηση και έλεγχοι ενος πλαισίου είναι ίσως από τα σημαντικότερα ζητήματα για τη διασφάλιση της ποιότητας.

 

Πέρα από αυτά, δεν μπορεί κάποιος παρά να σταθεί στην ελλιπή πληροφόρηση σχετικα με την προέλευση των κυψελών της Aleo.

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά, η q-cells μόνο στα q peak βάζει γερμανικές κυψέλες

η bosch στα πανελ με το δικό της brand έβαζε και από άλλους κατασκευαστές κυψέλες πιο παλιά (νομίζω από πορτογαλία ;; )

Πάντως δε θα ήταν άσχημο να γνωρίζει ο αγοραστής ακριβώς τι αγοράζει.

Καθώς και οι δύο μεγάλοι κινέζοι είναι ομοίως πολύ συνεπείς στους τελικούς ελέγχους των προϊόντων τους.

Link to comment
Share on other sites

Οι μονοκρυσταλλικές κυψέλες είναι της Bosch. Οι πολυκρυσταλλικές από Q-Cells κυρίως, Motech και διάφορες άλλες...

 

Αυτό μου μετέφεραν κι εμένα από την Ελληνική αντιπροσωπεία. Ρώτησα και στη Γερμανία εάν έχουν πιστοποιητικό made in EU και εάν είναι συμβατά με τις προϋποθέσεις που θέτει η Ιταλία για τις premium τιμές και μου απάντησαν:

 

 

............. our modules meets all the requested features for Italian feeding tarfiff V Conto Energia:

 

·
Factory Inspection Made in Germany

·
ISO 9001 e 18001

·
OHSAS

·
PV Cycle Member

·
CE Mark given by VDE

·
10 years Guarantee

 

You can find all these documents in our website www.aleo-solar.it

 

όπου μπορεί κανείς να δει και το συγκεκριμένο πιστοποιητικό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.