Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με το Buildingcert


vag72

Recommended Posts

Ισως επειδή λήγει αργότερα να μη σε αφήνει ακόμα να το στείλεις. Εγώ ήμουν οικονομικά ενήμερος έως 7/1/2013 (22/12/2012 ήταν το προηγούμενο παράβολο + 15 μέρες αέρα).

 

Δηλ. αυτό που λέει και ο Faethon.

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ξεχάσει την διαδικασία καταχώρησης των στοιχείων του διπλοτύπου, μπορεί κάποιος καλός άνθρωπος να την περιγράψει βήμα-βήμα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι καλός άνθρωπος :smile: :

Πας στην εφορία και καταθέτεις στο Πράσινο ταμείο (ΚΑΕ 3745) 100 ευρώ για ανανέωση άδειας. Το σκανάρεις (jpeg) και το στέλνεις στο ΕΥΕΠΕΝ, με ΕΛΤΑ συστημένο.

Μπαίνεις στο buildingcert στον λογαριασμό σου, ανεβάζεις το σκαναρισμένο, συμπληρώνεις τα στοιχεία του διπλότυπου που ζητάει και κάνεις οριστική υποβολή. Το τονίζω γιατί παραλίγο να το ξεχάσω. Ετσι δέχεται και την αίτησή σου.

 

Και παραμένεις ένδοξα προσ. ενεργ. επιθ. ως τον άλλο Οκτώβρη. Τον άλλλο Δεκέμβρη μάλλον πάλι τα ίδια γιατί απ ότι βλέπω για εξετάσεις και οριστικούς επιθεωρητές... χλωμό να γίνει σύντομα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε καλέ μου άνθρωπε Ηλία, αυτό το ρημάδι το ανέβασμα δεν μπορώ να βρω πως γίνεται. Μπαίνω στο Προσωρινοί Ενεργειακοί Επιθεωρητές με τον κωδικό μου και μου βγάζει ότι είμαι ταμιακά ενήμερος ως τις 23/01/2013. Δεν βλέπω πουθενά κάποιο πεδίο για υποβολή στοιχείων αλλά ούτε και το προηγούμενο παράβολο.

Απάντησε μου σ' αυτό κι ο Θεός να σου δίνει μέρες :grin: .

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σου βγάζει κάτι τέτοιο:

 

<<Προσοχή: Σε ΧΧ μέρες η πρόσβαση σας στο buildingcert.gr θα διακοπεί!

Για την ανανέωσή της ακολουθείστε τις οδηγίες που θα βρείτε εδώ.

 

Καταχωρίστε τα στοιχεία του διπλότυπου είσπραξης στο buildingcert.gr.>>

 

σημαίνει ότι δεν ήρθε ακόμα η ώρα να πλερώσεις.

Edited by hkamp
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ισως επειδή λήγει αργότερα να μη σε αφήνει ακόμα να το στείλεις. Εγώ ήμουν οικονομικά ενήμερος έως 7/1/2013 (22/12/2012 ήταν το προηγούμενο παράβολο + 15 μέρες αέρα).

 

Δηλ. αυτό που λέει και ο Faethon.

Δυστυχώς όχι....

Είμαστε στην ίδια κατηγορία.... Εχω ΑΜ 68 ..... Ημουν και εγώ μέχρι 22/12/2012 και πριν από 10 ημέρες έγινε 7/1/2013....

Με το που έμαθα ότι άνοιξε η διαδικασία μπήκα αλλά.....

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη, δε θέλουν λεφτά από σένα φαίνεται. :smile:

 

Μπες μέσα με το firefox. Τέτοια χαζά με βγάζει όταν μπαίνω με internet explorer.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.