Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πλακίδια μπάνιου.


boeing747

Recommended Posts

Δεν ξερω εαν ρωταω σωστα στο forum αλλα δεν βρηκα κατι αλλο. Προσφατα αγορασα πλακιδια μπανιου, αλλα απο το καταστημα που τα αγορασα κανεις δεν με ενημερωσε οτι αυτα θελουν υγροκοπη (ειναι πολυ σκληρα) και καποια αλλα τεχνικα θεματα. Σε ερωτηση μου εαν τωρα γινεται να τα παρει αυτα πισω και να τα αλλαξω με καποια αλλα πλακιδια η απαντηση ηταν αρνητικη. Θα ηθελα μια συμβουλη εαν εχουν δικιο που δεν τα περνουν πισω και εαν δεν εχουν δικιο τι μπορω να κανω στην συνεχεια και πως να βρω το δικιο μου. Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ποιος σε ενημέρωσε για το ότι χρειάζονται υδροκοπή, ο πλακάς σου? Δεν είναι και τόσο φοβερό, χρειάζονται όμως παραπάνω μεροκάματα και πρέπει να βρει και τον υδροκόφτη αν δεν έχει. Τελευταία, αυτά τα πλακάκια πουλάνε πολύ και κανονικά θα πρέπει να ξέρει να τα δουλεύει. Λογικά δεν πρέπει να σου ήρθαν και φθηνά τα πλακάκια, αν δεν κάνω λάθος. Επίσης είναι και πιο ανθεκτικά από τα απλά.

 

Δεν νομίζω πως μπορείς να κάνεις κάτι γιατί συνήθως αυτά έρχονται από εξωτερικό, (Ιταλία, Ισπανία) και δεν τα δέχονται πίσω. Αν κάποιος έχει διαφορετική άποψη ας την παραθέσει.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον ευχαριστω πολυ για την απάντηση.

 

Ο πλάκας μου με ενημέρωσε για την υδροκοπη και βεβαια οταν πηρα το καταστημα για εξηγήσεις μου ειπε κυνικα οτι εγω εφταιγα που δεν το ηξερα. Πράγματι, το θέμα ειναι το κοστος και οτι βεβαια ο πλακα μου δεν εχει υδροκοπη και πρεπει να απευθυνθω σε αλλον.

Επίσης, είναι και το αγχος του αποτελέσματος καθως ο πλακα μου ισχυρίζεται ότι ίσως προκληθούν περισσότερες φθορες στο μελλον στο αποτελεσμα.

 

Πάντως, όντως δεν μου ηρθαν καθολου φθηνά, ίσα ισα μάλιστα το αντίθετο. Και αυτος ειναι και επιπρόσθετος λόγος σκέψης, οτι η αγορά ενος τοσου ακριβού πλακιδίου και να μου δημιουργεί τόσα πολλα προβλήματα.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Πρόσφατα λόγω παρόμοιου προβλήματος ,σε πλακάκι ΄΄πορσελανάτο εκ ισπανίας΄΄,

έβαλα γύρω στα 50 τεμάχια στο αυτοκίνητό μου κ επισκέφτηκα το

μαρμαρά μου ,έδωσα 150 ευρώ κ πήρα τα σοβατεπιά μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

5800 € το ντυσιμο για 3 διαμερισματα με πλακακια πορσελανατα 200τμ40χ40, 2 τζακουζι και μια μπανιερα λεκανες καζανακια επιτοιχα γερμανικα, δυο επιπλα μπανιου και δυο ντουλαπες στυλες. 18 τμ πλακακια κουζινας, 60τμ πλακακια μπανιου 35 σκαλοπατια ντυσιμο με μαρμαρο κατασμπρο και 20τμ μαρμαρο ολολευκο.ολα απο τουρκια(σμυρνη)με ολα τις εγγυησεις κ τα πιστοποιητικα. εδω Ελλαδα (χιο) ακριβως τα ιδια μου ζητουσαν 19511. στην τιμη ειναι και τελωνιο μεταφορικα.

----------

ποιο πολλα τελικα θα μου κοστησει η τοποθετηση

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει περι τίνος πρόκειται γιατί δεν έχω ιδέα περί υδροκοπής και με ενδιαφέρει μια και είμαι σε στάδιο επιλογής πλακιδίων;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν ρωταω σωστα στο forum αλλα δεν βρηκα κατι αλλο. Προσφατα αγορασα πλακιδια μπανιου, αλλα απο το καταστημα που τα αγορασα κανεις δεν με ενημερωσε οτι αυτα θελουν υγροκοπη (ειναι πολυ σκληρα) και καποια αλλα τεχνικα θεματα. Σε ερωτηση μου εαν τωρα γινεται να τα παρει αυτα πισω και να τα αλλαξω με καποια αλλα πλακιδια η απαντηση ηταν αρνητικη. Θα ηθελα μια συμβουλη εαν εχουν δικιο που δεν τα περνουν πισω και εαν δεν εχουν δικιο τι μπορω να κανω στην συνεχεια και πως να βρω το δικιο μου. Ευχαριστω πολυ.

 

Υπάρχει και πολύ καλός διαμαντόδισκος ξηράς κοπής και με χαμηλές στροφές κόβεται μια χαρά

ΥΡ.η bosch έχει δίσκο ειδικά για προσελάνατο επίσης ο υγρής κοπής κόφτης δεν κάνει δα και μια περουσία

 

5800 € το ντυσιμο για 3 διαμερισματα με πλακακια πορσελανατα 200τμ40χ40, 2 τζακουζι και μια μπανιερα λεκανες καζανακια επιτοιχα γερμανικα, δυο επιπλα μπανιου και δυο ντουλαπες στυλες. 18 τμ πλακακια κουζινας, 60τμ πλακακια μπανιου 35 σκαλοπατια ντυσιμο με μαρμαρο κατασμπρο και 20τμ μαρμαρο ολολευκο.ολα απο τουρκια(σμυρνη)με ολα τις εγγυησεις κ τα πιστοποιητικα. εδω Ελλαδα (χιο) ακριβως τα ιδια μου ζητουσαν 19511. στην τιμη ειναι και τελωνιο μεταφορικα.

 

Τα μάρμαρα ισως να λένε κάτι αλλά στη πορσελάνη οι τούρκοι δεν λένε και πολλά πράγματα .Εχω σχετική εμπειρία

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιμενω φιλε μου αλλα 35 χρονια τα παλευω και εχω δει πολλα ,υπαρχουν χιλιαδες βιοτεχνιες ,εχω βαλει πλακακια απο ινδονησια, ρουμανια,βραζιλια,αραβικα εμιρατα,τουρκια.....στα πλακακια δυστηχως υπαρχει η σχεση μερσεντες-φιατ.

ευχομαι να σου πανε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.