Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεσιτικά γραφεία μεγάλων ακινήτων


Recommended Posts

Τοποθετώ εδώ το θέμα μου μιας και η απορία μου είναι περισσότερο από την σκοπιά ιδιώτη παρά από την σκοπιά μηχανικού.

 

Έχω στην διάθεσή μου κάποια μεγάλα ακίνητα (δικά μου και πελατών μου) προς πώληση. Αυτά είναι 2 πολύ μεγάλα οικόπεδα για τουριστική αξιοποίηση, 1 ξενοδοχείο και 3 εργοστάσια με αποθήκες.

 

Ενδιαφέρομαι να μου προτείνετε -εαν γνωρίζει κάποιος- εξειδικευμένα μεσιτικά γραφεία που θα αναλάβουν την "προώθηση" μεγάλων ακινήτων σε στοχευμένους αγοραστές (πχ κάποια πολυεθνική).

 

Αναλαμβάνουν αυτά τα γραφεία την δημιουργία τευχών παρουσίασης; Έχω ήδη ετοιμάσει τεύχη σε ψηφιακή μορφή (έχω τις απαραίτητες γνώσεις και εμπειρία σε τεύχη μικρών ακινήτων), αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για το αν καλύπτουν τα "standards" που επικρατούν στα μεγάλα ακίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Οπως όλα στην Ελλάδα έτσι και το real estate το έχουν τυχαίοι . Προφανώς αυτά που έχεις ετοιμάσει θα είναι υπερβολικά υψηλού επιπέδου γιά την συντριπτική πλειοψηφία αυτών . Ψάξε και θα δείς . Και μην ξεχνάς . Εσύ είσαι μηχανικός και ασχολείσαι με την δουλειά που έχεις σπουδάσει και αυτοί ότι δηλώσουν .

Link to comment
Share on other sites

Ένα απο τα μεγαλύτερα παγκόσμια γραφεία real estate με γραφείο στην αθήνα είναι το Sotheby's.

 

Παραθέτω τη σελίδα του γραφείου

 

 

*******************************************

*******************************************

 

Απαγορεύονται οι διαφημίσεις.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

Γιάννης

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Καλη πωληση!!

Θα συνηστούσα και στους συναδέλφους αν θέλουν να επισκεφτούν την σελίδα και να ρίξουνε μια ματια στα ελληνικα διαθεσιμα ακινητα.

Έτσι για να εχουνε μια αποψη που παμε.....

Edited by Anastasia
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.