Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έγκριση εργασιών μικρής κλίμακας


Recommended Posts

Γεια σας, έχω ένα οικόπεδο εκτός σχεδίου στο οποίο θελω να πάρω έγκριση εργασιών μικρής κλίμακας για περίφραξη. Από την πολεοδομία μου είπαν ότι θέλουν πρώτα έγκριση από το Δασαρχείο και έγκριση από την ΕΠΑΕ. Ξέρεις κανείς να μου πει τι ακριβώς πρέπει να στείλω στην ΕΠΑΕ. Απ'ότι έχω ακούσει χρειάζεται τοπογραφικό, σχηματική κάτοψη, τομή της περίφραξης και τεχνική έκθεση με φωτογραφίες του οικοπέδου. 'Εχει κανείς κάποιο πρότυπο για όλα αυτα να μου στείλει??? Επίσης ξέρει κανείς η ΕΠΑΕ για Ν.Ηλείας (Περιοχή Πολεοδομίας Αμαλιάδας) που βρίσκεται??? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα με την Αίτηση προς το δασαρχείο.

 

Μετά ετοίμασε τον φάκελο για την πολεοδομία με όλα όσα αναφέρεις και την έγκριση από το δασαρχείο.

 

Τροποποίησε την Αιτιολογική Έκθεση για την ΕΠΑΕ καθώς και την Τεχνική Έκθεση Περίφραξης ανάλογα με δικά σου σχέδια.

 

Ρώτα στην γραμματεία πότε συνεδριάζει η ΕΠΑΕ για να δηλώσεις συμμετοχή (φαντάζομαι κάπως έτσι θα λειτουργεί η διαδικασία και εκεί).

 

Στην ΕΠΑΕ πρέπει να είσαι και εσύ παρόν ώστε να απαντήσεις σε τυχόν ερωτήσεις τις επιτροπής.

 

Ελπίζω να μην ξέχασα τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Επειδή κι εγώ πρέπει να κάνω τις ίδιες διαδικασίες στην πολεοδομία της Αμαλιάδος (περιοχή Κυλλήνης είναι το οικόπεδο) μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες?

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΔΗ Κ ΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΑ ΤΗΣ ΑΜΑΛΙΑΔΟΣ (ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΥΛΛΗΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΙΚΟΠΕΔΟ) ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

 

Πάνο καλώς ήρθες συνάδελφε.

 

Γράφε με μικρά και όχι κεφαλαία γιατί υποδηλώνεις ότι φωνάζεις γράφοντας με κεφαλαία.

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Το κειμενάκι στο απόσπασμα/quote λέω να μείνει ως δείγμα προς αποφυγήν.

 

Οι ΕΠΑΕ στην επαρχία συνήθως συνεδριάζουν κάθε 15 μέρες...just for the record.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.