Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβή επίβλεψης έργου


Recommended Posts

Χαίρετε, είμαι νέος μηχανικός και θα ήθελα μία βοήθεια...

Μου έχει γίνει πρόταση επίβλεψης έργου από έναν ιδιώτη. Ο εν λόγω εργοδότης έχει αναθέσει την κατασκευή ενός βιομηχανικού κτιρίου (συμμεικτη κατασκεή), ένα συνεργείο αυτοκινήτων σε μία εταιρία.

Επειδή δεν γνωρίζει πως να τους ελέγχει και θέλει να είναι σίγουρος πως ότι υλικά και εργασίες έχουν συμφωνηθεί είναι τα σωστά, όπως και την πρόοδο των εργασιών και την τήρηση του χρονικού προγραμματισμού μου έκανε πρόταση να τους επιβλέπω και να κάνω επιμετρήσεις (για να τους πληρώνει) και να κάνω αναφορά στα κεντρικά που είναι σε άλλο νομό. (Από Θεσ/νικη στην Αθήνα)

Τι αμοιβή να ζητήσω και πως να την υπολογίσω....Είναι η επίβλεψη που βγάζει το σύστημα αμοιβών του ΤΕΕ ή είναι κάτι διαφορετικό, γιατί δεν θα υπογράφω κάπου σαν να έχω την ευθύνη του έργου έναντι στην πολεοδομία.

Ευχαριστ.ω

Link to comment
Share on other sites

λες δηλαδή ότι δίνει η ελάχιστη αμοιβή της άδειας και να προσθέσω άλλο ένα 20%;

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρω πόσο είναι της άδειας η αμοιβή επίβλεψη τότε να την πάρω ένα 20% πάνω και να την παρουσιάσω σα προσφορά ε;

οκ ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλει να είσαι παρών στο έργο συνεχώς; Γιατί τότε αλλάζει το πράγμα! Συμφωνώ πάντως ότι πρέπει να πάρεις κάτι παραπάνω από την ελάχιστη επίβλεψη. Απ' ότι φάινεται έχει πολύ δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.