Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μόνο παράβολο στον Ν.3843 δικαιούται υπαγωγή στην παράταση πληρωμών ?


konstantinosl

Recommended Posts

Καλησπέρα, μία περίπτωση που μου έτυχε χτές ,πέλατης που τακτοποίησε αρκέτες υποθέσεις με τον ν3843 χωρίς διακανονισμό , απο αμέλεια δεν πλήρωσε ποτέ την α' δόση του προστίμου σε ένα διαμέρισμα.έχει την δυνατότητα να πληρώσει και τις 8 δόσεις άμεσα και να το περαιώσει, ή θα πρέπει να γινει υπαγωγή στον Ν 4014 ?

Link to comment
Share on other sites

Ας δοκιμάσει να πληρώσει στην τράπεζα με τον "κωδικό". Αν πάρουν έστω μια δόση, δεν θα υπάρχει πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Ας δοκιμάσει να πληρώσει στην τράπεζα με τον "κωδικό". Αν πάρουν έστω μια δόση, δεν θα υπάρχει πρόβλημα....

Το πρόβλημα είναι οτι η υποβολή 1ης δόσης ήταν μέχρι τον Δεκ. '11 , και όταν πάς για περαίωση στην πολεοδομία το ελέγχουν και αυτό. Διαφορετικά δεν νομίζω οτι το σύστημα δεν θα δεχτεί την οποιαδήποτε δόση...

Link to comment
Share on other sites

Δέν είναι μόνο η τράπεζα το πρόβλημα. Είναι και η πολεοδομία. Αυτό θέλει συνεννόηση με την πολεοδομία η οποία ή θα είναι αρνητική ή δεν θα ξέρει και επόμενο βήμα πας ΥΠΕΚΑ για εξηγήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δέν είναι μόνο η τράπεζα το πρόβλημα. Είναι και η πολεοδομία. Αυτό θέλει συνεννόηση με την πολεοδομία η οποία ή θα είναι αρνητική ή δεν θα ξέρει και επόμενο βήμα πας ΥΠΕΚΑ για εξηγήσεις.

 

χαχαχαχα!! πόσο βέβαιος είμαι οτι εκεί θα καταλήξω....απλά σκέφτηκα οτι μπορεί σε κάποιον να έτυχε κάτι παρόμοιο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.