Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ερωτηση πως μετραμε την θερμικη αποδοση μιας σομπας


serwind

Recommended Posts

OTTO_engine, δεν το αναφέρω για τον αρχικό, γιατί και εμένα αυτή την εικόνα μου έδωσε. Για συναδέλφους και συμπολίτες που ενδέχεται να αντιμετωπίζουν αντίστοιχα προβλήματα, το παραθέτω. Τώρα βέβαια θα μου πεις, εδώ ακόμα και σήμερα κατασκευάζονται αυθαίρετα. Σωστά. Βεβαιώνονται όμως και πρόστιμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 25
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το ξερω φιλε μου για πιο λογο το κανεις και πολυ καλα κανεις

απο σενα το θεωρησα αυτονοητο

αλλα δεν αντεξα να μην το πω ετσι οπως μου ρθε

 

σιγουρα καταλαβαινεις

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά καταλαβαίνω.

 

Το πατρικό μου (4όροφη πολ/κία) συνορεύει με μονοκατοικία, στην οποία εδώ και 20 χρόνια έχουν θερμοσίφωνα που θερμαίνει το νερό του με καύση ξύλου. Η καμινάδα φυσικά στο 1 μέτρο από το δώμα του. Γενικά παραβιάζει όλες τις αποστάσεις που θέτει η νομοθεσία για τα διπλανά κτίρια. Και φυσικά δεν έχει ανταποκριθεί σε καμία έκκληση να διευθετήσει το θέμα ο ιδιοκτήτης. Καταλαβαίνεις τι γίνεται όταν υπάρχουν απλωμένα ρούχα και ανάβει το θερμοσίφωνα. Και έχει το θράσος να δημιουργεί καυγάδες όταν τινάζουν τα χαλιά οι ένοικοι. Αυτοί είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

εγω να σου πω θα προτεινα και διαγραφη του θεματος

για να μην μπαινουν ιδεες

 

φαντασου να βλεπουν πολιτες και εδω ανθρωπους να ζητουν

επιστημονικη τεκμιριωση ή επιβεβαιωση σε τετοια θεματα

συν τα σχολια περι ατιμωρησιας........

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον κάνει ο καθένας ότι του κατέβει στο κεφάλι. Σε μας ήρθε ένα super market στο ισόγειο της οικοδομής και μετά από τις απαραίτητες εργασίες διαμόρφωσης αντικατέστησε τα πλακάκια ενός μεγάλου τμήματος της αυλής με μοκέτα. Τώρα με τις βροχές γίνεται μούσκεμα.

Αυτό το επιτρέπει η Πολεοδομία;

Edited by aiche
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον κάνει ο καθένας ότι του κατέβει στο κεφάλι. Σε μας ήρθε ένα super market στο ισόγειο της οικοδομής και μετά από τις απαραίτητες εργασίες διαμόρφωσης αντικατέστησε τα πλακάκια ενός μεγάλου τμήματος της αυλής με μοκέτα. Τώρα με τις βροχές γίνεται μούσκεμα.

Αυτό το επιτρέπει η Πολεοδομία;

 

να προτίνω κάτι...

πάρτε ένα κιλό γκαζόν... ή φακές... ριξτες απάνω και νομίζω μάλλον θα αποφασίσουν να την βγάλουν....

αν όχι ... θα έχεις γκαζόν στο σπιτι σου!!!! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.