Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπόγειο εκτός συντελεστή δομησης


MPGKAVALA

Recommended Posts

Εγω το μόνο που θέλω να κάνω είναι να το εμφανίσω στα σχέδια για να είναι ολα σωστά. Τωρα γιατι δύο φορές οι μηχανικοί με τις προσθήκες των ορόφων δεν το εμφάνισαν αυτο δεν το ξέρω. Αφού το σπίτι είναι αποδεδειγμένα προ του 55 με παραχωρητήριο είναι δυνατόν το υπόγειο να έγινε μετά? Και όταν τους είπα να μου πουν οι ίδιοι τι μπορεί να εννοεί το παραχωρητήριο με τον όρο λοιπών χροιωδών (αφού οι χώροι που μένουν είναι του υπογείου ) μου είπαν πως δεν τους ενδιαφέρει.Μήπως είναι και θέμα ελλαστικότητας του υπαλλήλου?

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα στο αλλο thread που παρεθεσε ο Γιαννης οτι σου ειπαν οτι παλια εδιναν πιστοποιητικα οπου ανεφεραν οτι στις κατοικιες αυτες υπηρχαν υπογεια. Τωρα λες δεν δινουν επειδη δεν εχουν μηχανικους για να δωσουν.

Αν εσυ παρεις γραπτως το ανωθεν, οτι δεν εχουν πια μηχανικους, και ψαξεις κ βρεις απο γειτονες καποιον που να εχει το προλλεχθεν πιστοποιητικο, οτι τα δινανε τοτε με υπογειο τα κτισματα, και εμφανισεις και τα δυο στην Πολεοδομια, θεωρω οτι θα λυθει το προβλημα σου, οσο δυσκοιλιοι και να ειναι οι υπαλληλοι....

 

Υ.Γ. Συγχωρεστε με που δεν εβαλα πουθενα τονους, γραφω απο κινητο κ δεν εχω ενεργοποιησει το Τ9....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο,μάλλον μόνο αυτο που λές μένει να κάνω.Θα ξεκινήσω μια προσπάθεια και βλέπουμε. Πάντως άμα οι υπηρεσίες είχαν επικοινωνία και συνεργασία μεταξύ τους θα μπορούσαν να βγάλουν μια άκρη μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπερα! Μου ζήτησε πελάτης που κάνει αποδοχή κληρονομιάς να του δώσω βεβαίωση που να λέει ότι το υπόγειο του σπιτιού που αποδέχεται δεν

προσμετράται στον συντελεστή δόμησης.Τα μόνα δεδομένα που έχω είναι ότι τι εν λόγω σπίτι είναι παλιά οικία (είχε άδεια πολυ παλια απο την κοινοτητα η οποια εχει χαθει,ωστοσο στην εφορια προσκομιζοντας το αποδεικτικο συνδεσης του ρευματος του το φορολογουν ως παλια κατοικια). Τι πρεπει να ελεγξω για αυτη την βεβαιωση?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.