Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εκπόνηση Η/Μ μελετών σε κτήριο που έγινε αλλαγή διαρύθμισης


antboton

Recommended Posts

Ρώτησα σήμερα πολεοδομία και μου είπαν χρειάζεται..εγώ θεωρώ πως όχι, κάποια άλλη άποψη μήπως καταλήξουμε κάπου?

 

Σου είπαν στη πολεοδομία βάσει ποιού εγγράφου απαιτείαι ΚΕΝΑΚ και Η/Μ σε τελειωμενο κτήριο ?

 

Οχι τιποτα άλλο, απλά για να ξέρουμε ..... αν βγεί καποια άδεια για τέτοια περίπτωση :smile:

Edited by dib
Link to comment
Share on other sites

Όχι... αλλά θα ξαναπεράσω απο Δευτέρα, Είναι και αυτό που είπε ο panos ότι χωρίς παρεμβάσεις όπως π.χ. μονώσεις αποκλείεται να βγεί Β...Δηλαδή θα αναγκάσουν τον άλλο να ξανακάνει μονώσεις απο την αρχή..κουλό μου φένεται από τη στιγμή που έχουν γίνει εργασίες...

Link to comment
Share on other sites

θα δηλώσεις πως κατασκευάστηκαν 2 διαμερίσματα και τώρα θα γκρεμιστεί η μεσοτοιχία και θα τα κάνεις ένα οπότε για αυτό΄ κάνεις αναθεώρηση ή ότι δεν έχει κατασκευαστεί τίποτα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρχής κατασκευάστηκαν ως ένα...Αυτό περί αναθεώρησης με μελέτη ΚΕΝΑΚ αναφέρεται μόνο σε περίπτωση που δεν έχουν γίνει καθόλου εργασίες, εδώ είναι ήδη κατασκευασμένο

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά αυτό που δεν κατάλαβα είναι αν στέκει να τους πεις πως ενώ η άδεια προέβλεπε 2 διαμερίσματα κατασκευάστηκε 1 και τώρα θα αναθεωρηθεί. Νομίζω πως αναθεώρηση κανονικά κάνεις για κάτι που δεν έχει κατασκευαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω μήπως πρόκειται περί τροποποίηση αδείας...αν ξέρει κανένας άλλος συνάδελφος ας πει τη γνώμη του

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.