Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εργοστάσια Βιομάζας - προοπτική εργασίας...


jackson

Recommended Posts

Απότι κατάλαβα είναι μια εταιρεία του τομέα που θέλει να έχει τεχνικό προσωπικό υποστήριξης. Αν πρόκειται για σοβαρή και δυναμική εταιρεία νομίζω ότι αξίζει τον κόπο, αν και οι όροι συνεργασίας αξίζουν. Δεν προσδιορίζεις όμως το ακριβές αντικείμενο γιατί Βιομάζα είναι από το να κάνεις καυσόξυλα μεχρι το να κάνεις ηλεκτροπαραγωγή με καύση ή ηλεκτροπαραγωγή με Βιοαέριο ή άλλα εναλλακτικά καύσιμα Βιοαιθανόλη κλπ κλπ. Πολλοί από αυτούς τους τομείς έχουν και σημαντικό αντικείμενο ΠΜ, μην το προεξοφλείς ότι δε θα σου αρέσει, πρώτα βλέπουμε τη νύφη στο προξενειό και μετά αποφασίζουμε. Προσοχή γιατί κυκλοφορούν πολοί τσαρλατάνοι κι εκμεταλλεύονται βάναυσα την κρίση των επαγγελμάτων και "στήνουν" επιχειρήσεις χωρίς να ξέρουν κι αυτοί οι ίδιοι τι σημαίνει Βιομάζα και βασανίζουν κόσμο.Είσαι νέος συνάδελφος? (Ο νέος είναι ωραίος ο παλιός είναι αλλοιώς!!!). Να χάσεις δεν έχεις, τουλάχιστον και με το να πληροφορηθείς σε λεπτομέρεια.

Link to comment
Share on other sites

Εργοστάσιο παραγωγής βιομάζας εννοείς?

Τι θα παράγει?

Σε τι ποσότητες.

Τα παραπάνω είναι σημαντικά ερωτήματα για να μπορέσω να σε κατευθύνω.

 

Από ό,τι θυμάμαι παραγωγή ενέργειας, νομίζω ρέυμα μου είπε. Δεν ξέρω σε τί ποσότητες. Αλλα ξέρω ότι δεν θα κάνει 1 μόνο. Είπε ότι αν ξεκινήσει το πρώτο μετά θα γίνονται συνέχεια.

 

Απότι κατάλαβα είναι μια εταιρεία του τομέα που θέλει να έχει τεχνικό προσωπικό υποστήριξης. Αν πρόκειται για σοβαρή και δυναμική εταιρεία νομίζω ότι αξίζει τον κόπο, αν και οι όροι συνεργασίας αξίζουν. Δεν προσδιορίζεις όμως το ακριβές αντικείμενο γιατί Βιομάζα είναι από το να κάνεις καυσόξυλα μεχρι το να κάνεις ηλεκτροπαραγωγή με καύση ή ηλεκτροπαραγωγή με Βιοαέριο ή άλλα εναλλακτικά καύσιμα Βιοαιθανόλη κλπ κλπ. Πολλοί από αυτούς τους τομείς έχουν και σημαντικό αντικείμενο ΠΜ, μην το προεξοφλείς ότι δε θα σου αρέσει, πρώτα βλέπουμε τη νύφη στο προξενειό και μετά αποφασίζουμε. Προσοχή γιατί κυκλοφορούν πολοί τσαρλατάνοι κι εκμεταλλεύονται βάναυσα την κρίση των επαγγελμάτων και "στήνουν" επιχειρήσεις χωρίς να ξέρουν κι αυτοί οι ίδιοι τι σημαίνει Βιομάζα και βασανίζουν κόσμο.Είσαι νέος συνάδελφος? (Ο νέος είναι ωραίος ο παλιός είναι αλλοιώς!!!). Να χάσεις δεν έχεις, τουλάχιστον και με το να πληροφορηθείς σε λεπτομέρεια.

 

Όπως είπα και πριν, ρεύμα θα παράγει. Αν διάβασες τα ποστ μου στην αρχή, αναφέρα ότι ήδη εργάζομαι αλλού στον τομέα που μου αρέσει με πολλές οικονομικές δυσκολίες όμως. Γι αυτό και δεν έχω την ευχέρεια να πάω να δω τη νύφη... :grin: ! Ή θα αφήσω τη δουλειά που μου αρέσει ή όχι. Ενδιάμεση λύση δεν.....Νέος είμαι. Αν ήμουν άνεργος δεν το συζητώ, με τη μία θα πήγαινα. Για πες, τί ωραία πράγματα μπορεί να έχει για ΠΜ αυτό το αντικείμενο;

Edited by jackson
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να συνεργαστείς με γνωστό επιχειρηματία για παραγωγή αγριοαγγινάρας που θα χρησιμοποιείται σαν καύσιμο για το εργοστάσιο παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας.

Edited by aiche
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι ζητάει έναν project manager.

Κατά την γνώμη μου κανόνισε μια συνάντηση μαζί του, να συζητήσεις πρώτα το τι ζητάει αυτός, να αλληλοεκτιμήσετε ο ένας τις απαιτήσεις και τις παροχές του άλλου και μετά λάβε την απόφασή σου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.