Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εργοστάσια Βιομάζας - προοπτική εργασίας...


jackson

Recommended Posts

Καλημέρα.

 

Υπάρχει πιθανότητα να έχω μία πρόταση για συνεργασία με μία εταιρία όπου ασχολείται με εργοστάσια βιομάζας. Να σημειώσω ότι είμαι πολιτικός μηχανικός και όχι μηχανολόγος. Δεν έχω ιδέα από δαύτα. Μου είπαν ότι απλά θα είμαι κάτι σαν επιβλέπων και οργανωτής της πορείας δημιουργίας του εργοστασίου (μηχανήματα, εγκατάσταση κλπ), θα εκπαιδευτώ κλπ. Να πω ότι αυτή τη στιγμή εργάζομαι στον τομέα μου με πολλές δυσκολίες όμως. Αν θα το έκανα είναι μόνο για βιοποριστικούς λόγους, καθότι αυτό που κάνω μου αρέσει πάρα πολύ, η δε καινούργια προοπτική είναι παντελώς έξω από τα νερά μου...

 

Ξέρει κανείς κάτι γι' αυτού του είδους τη δουλειά; Κάτι παραπάνω να μου πει... :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω για τον Ελλαδικό χώρο αλλά παγκοσμίως έχει μεγάλη ανάπτυξη

Το θέμα είναι η εταιρεία με την οποία θα συνεργαστείς εάν έχει τις προυποθέσεις αυτές.

Edited by mixmentzos
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με συγχωρείς αλλά δεν μπορώ να σου πω που βρίσκεται.

 

Θα με βοηθούσε περισσότερο αν ήξερες κάτι πάνω σε αυτόν τον τομέα εργασίας.

 

Φιλικά... :)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εγώ χθές, την τελευταία στιγμή, απέρριψα (μου είχαν στείλει και τα συμβόλαια) ακριβώς αντίστοιχη πρόταση που αφορούσε μονάδες Pellet

 

Καλή συνέχεια :)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα να σου πω ότι δεν ξέρω τι είναι οι μονάδες Pellet;;; Δεν ξέρω. Έτσι όπως το λες πάντως μοιάζει ότι κάτι πονηρό έπαιζε και το απέρριψες... :smile:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω, δε σου φαίνεται λίγο περίεργο που ενώ τώρα μπορεί να βρεί μηχανολόγους έμπειρους χωρίς πολλές απαιτήσεις, συζητάει με έναν πολιτικό μηχανικό που είναι εντελώς εκτός αντικειμένου και εμπειρίας;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ο ιδιοκτήτης δεν έψαξε και βρήκε εμένα, ούτε εγώ το είδα από αγγελία. Με πρότεινε στον ιδιοκτήτη αδερφικός μου φίλος, όπου στην ουσία είναι σαν συνέταιρός του, σε εντελώς άσχετο πόστο όμως. Ο ιδιοκτήτης είπε ότι δεν είναι απαραίτητο να είναι μηχανολόγος αυτός που θέλει. Θέλει απλώς να καταλαβαίνει κατόψεις, να διαβάζει σχέδια μηχανημάτων, να έχει μια Αλφα αντίληψη και προφανώς θα εκπαιδευτεί σε κάποια πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Εργοστάσιο παραγωγής βιομάζας εννοείς?

Τι θα παράγει?

Σε τι ποσότητες.

Τα παραπάνω είναι σημαντικά ερωτήματα για να μπορέσω να σε κατευθύνω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.