Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λύση στεγών(ορθογωνισμένων και μη)


alextsant

Recommended Posts

οκ. εγω πάντως θα το αύριο που θα ειμαι στο γραφείο κατά τις 9:30 το πρωι γιατι 9:30 το βραδυ δεν ειμαι στο γραφειο....καθως απο δουλεια @@!!!

 

:mrgreen:

Edited by stavrosa
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε το θέμα είναι, μιας και είναι φοιτητής, να μάθει κάποια μέθοδο επίλυσης και όχι να του λύσουμε εμείς το πρόβλημα. Από ό,τι κατάλαβα δεν τους έχουν παραδοθεί σημειώσεις ή βιβλία σχετικά με τις χαράξεις στεγών γι' αυτό και ανέβασα το ανωτέρω αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά δεν έχεις και άδικο.

Απλά εάν υπάρχει συγκεκριμένο παράδειγμα μπορούμε να τον κατατοπίσουμε καλύτερα προς εμπέδωση της μεθόδου.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ξέχασες την αίσθηση του χρόνου που είχες ως φοιτητής. Βασικά όλοι την ξεχάσαμε από την στιγμή που μπήκαμε στον επαγγελματικό στίβο. Ο χρόνος κυλάει πιο αργά όταν είναι κανείς φοιτητής οπότε η δική μας ώρα μπορεί να είναι η δική του ημέρα. :P

Link to comment
Share on other sites

:) καλά είναι και Παρασκευή σήμερα...οπότε αστα να πάνε...απο εχθες ξεκίνησε το 5νθήμερο ΣΚ
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη είχα σχολή και ταξίδι μετά!Είναι 2 παραδείγματα κατόψεων το οποίων οι στέγες πρέπει να κατασκευαστούν!Η 1η πρέπει να έχει 45αρες γωνίες και η 2η απο 30 και κάτω

κάτοψη 1.PDF

κάτοψη 2.PDF

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.