Μετάβαση στο περιεχόμενο

Eπιθεωρητης α' ταξης


ecot

Recommended Posts

1) Μάλλον το ανάποδο έγινε.

Ο βασικός λόγος που εντοπίζονται είναι αυτός. Εν συνεχεία έπεται ο αναλυτικός έλεγχος.

Αγωγή μπορούν να κάνουν και τώρα αλλά δεν κερδίζεται ακόμη και όλα τα άλλα να ήταν σωστά.

2) Η ΕΕΤΕΜ αρχικά είχε κάνει προσφυγή νομίζω στο ΣΕ (ακριβώς για αυτόν τον λόγο) και εν συνεχεία την απέσυρε

Link to comment
Share on other sites

...η ΕΥΕΠΕΝ απαντάει πως επιθεωρητής Α' ταξης κανει επιθεωρήσεις κατοικιας οποιασδήποτε θερμικής/ψυκτικής ισχύος. Ο περιορισμός 100KW σε κατοικιες ισχύει για τις επιθεωρήσεις θέρμανσης και κλιματισμού.

Οπότε θα δεχτώ την ερμηνεία τους...

Link to comment
Share on other sites

@mixmentzos δεν έχει σημασία η αφορμή αλλά το αποτέλεσμα. Αφού έχει παραπτώματα πέραν των επιθεωρήσεων σε τριτογενή δε μπορεί να ασκήσει αγωγή. Αν ήταν μόνο τα τριτογενή το πρόβλημα, μία αγωγή θα μας έλυνε τα χέρια.

Link to comment
Share on other sites

Επισυνάπτω το τέλος της απόφασης

Λέγοντας αγωγή εννοείς κάτι άλλο απ' αυτό που έχω υπογραμμίσει?

 

Γιατί όπως βλέπεις και τώρα μπορεί

post-31791-0-62938200-1366138751_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για αγωγή σε δικαστήριο, ίσως και προσφυγή στο ΣτΕ. Δεν είμαι νομικός για να ξέρω ποια είναι η ορθή αντίδραση σε τέτοιου είδους καραγκιοζιλίκια εκ μέρους της πολιτειας.

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΕΤΕΜ δεν έκανε καμία προσφυγή στο ΣτΕ ή σε δικαστήριο. Μεσολάβησε για να γίνει μία ερώτηση στην βουλή και πήρε τα...

 

Στο κλάδο μας δεν περιμένουμε τίποτα από την ΕΕΤΕΜ γιατί ως γνωστών τη βολεύει αυτή η κατάσταση. Ότι κάνουμε μόνοι μας. Αλλά χρειάζεται και η κατάλληλη περίπτωση.

Edited by stayros
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να καταλαβαίνεις και μόνος σου πως η προσφυγή για τη λάθος ονομασία του κλάδου διαφέρει λιγουλάκι από τον παράνομο διαχωρισμό σε Α κ Β τάξης.

Edited by stayros
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να το διάβασες προσεκτικά.

Το έχω επισημάνει πρώτο - πρώτο.

Όταν λέει ότι προσέφυγαν κατά του Π.Δ 100/2010 μπορείς να μου εξηγήσεις τι εννοεί ?

Edited by mixmentzos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.