Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κόλληση διογκωμένης πολυστερίνης (φελιζόλ) σε LDF (νοβοπάν)


Earl

Recommended Posts

Χαιρετίζω τους αγαπητούς συναδέλφους. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν γνωρίζει κάποιος να μου πει τον τρόπο με τον οποίο μπορώ να κολήσω 1τμ φελιζόλ πάχους 3cm σε νοβοπάν, καθώς και το είδος της κόλας που θα χρειαστώ για την εφαρμογή! javascript:emoticon(':o')

 

ΥΣ: Δεν βρήκα κάποιο topic που να αναφέρεται σε κατασκευές και έτσι postάρισα το θέμα μου εδώ...

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

εξαρταται. αν προκειται για καποια μονιμη κατασκευη η για καποια προχειρη. αλλα επειδή ειμαι σχεδόν σίγουρος οτι αυτο το θεμα εχει να κανει με το άλλο των πλεξιγκλας υποθετω πως μιλάς για καποια προσωρινη κατασκευη.

 

αν λοιπόν ειναι ετσι μπορεις να το κάνεις με οτι θες. απο διπλής οψεως ταινια (σιγα το βάρος του φελιζόλ δηλαδη...) μεχρι κόλα στιγμης.

 

αν ειναι κατι μονιμο τοτε αλλάζει. :)

Link to comment
Share on other sites

Για μόνιμο η παλιά κλασσική ατλακολ. Θα την βρεις σε όλα τα καταστήματα με είδη επιπλοποιϊας. Είναι ειδική για ξύλο αλλά συνεργάζεται και με το φελιζόλ ενώ ταυτόχρονα δεν το "καίει" καθώς δεν περιέχει οργανικούς διαλύτες.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Τελικά δοκίμασα πολυουρεθάνη και μπορώ να πω πως έκανε πολύ καλή δουλειά! :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.