Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με ΠΕΑ-Χρήση Παιδικός Σταθμός


lary7

Recommended Posts

οι συναδελφοι σου ειπαν την λυση  ,αν συνεχιζεις να εχεις  προβλημα   ,επικοινωνησε με ΕΥΠΕΝ.....θα σε βοηθησουν...μην δοκιμαζεις αδικα εγκαταστασεις, εχει ψιλοθεμα το λογισμικο σε αυτην την χρηση...............

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το προβλημα βρεθηκε, αυτο που φταιει ειναι το Αθηνοκεντρικο Κρατος χαχα ο Μαρινακης γ..... και εμας τους μηχανικους του Βορρα. Για να σοβαρευτω, οι κλιματολογικες ζωνες φταινε. Το ψηφιο τον Αυγουστο χανεται αμα ειμαι Ζωνη Γ (Θεσσαλονικη-μικρα ή αλλη πολη ) αμα αλλαξω μονο την ζωνη και παω Α ή Β (πχ καρπαθος Αθηνα Ιεραπετρα) το μηδεν επανερχεται τον αυγουστο και κανω επιλυση μια χαρα. :shock:

 

Ας το δοκιμασει και καποιος αλλος αν μπορει μηπως λεω μ....... αλλα αυτο πρεπει να ειναι, πρωτο ΠΕΑ και επεσα στην περιπτωση......

 

Σεμνά...

Ευχαριστώ, hkamp

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό συμβαίνει. Για Γ και Δ ζώνη ο βαθμός κάλυψης στη θέρμανση και την ψύξη το μήνα Αύγουστο .....εξαφανίζεται :shock: .

Και το κακό είναι πως και να κάνεις τις αλλαγές που λέει ο Λάμπρος στο #9, όταν ανοίγεις το αρχείο στο ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ ο Αύγουστος επανεμφανίζεται κενός.

Επί τη ευκαιρία, ένας καλός και δωρεάν xml editor, είναι αυτός: firstobject XML editor

Edited by panos-vicious
Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται από δοκιμές που έχουν κάνει όλοι το ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ κάνει το εξής:

Στο άνοιγμα και σώσιμο ελέγχει την κλιματική ζώνη και τη χρήση και επεμβαίνει στους συντελεστές μαυρίζοντας και μηδενίζοντας. Εφόσον ο έλεγχος γίνεται και στο άνοιγμα του αρχείου με όποιο τρόπο και να το προσθέσεις τα ίδια συμβαίνουν τελικά. Δεν το ήξερα Πάνο για το "open". Το βλέπω τώρα τελικά.

 

Για ζώνη Γ και Δ και για χρήση Παιδικοί σταθμοί, Βρεφικοί σταθμοί μαυρίζει μεν τον αύγουστο αλλά δεν προσθέτει το μηδεν και στην θέρμανση και στην ψύξη.

Δοκίμασα να μείνω στις χρήσεις υγείας και κοινωνικής πρόνοιας για να δω αν συμβαίνει το ίδιο και δεν συμβαίνει. Πρόκειται για λάθος του λογισμικού μόνο για την παραπάνω χρήση και τουλάχιστον προσωρινά δεν μπορείς να κάνεις κατάταξη (τουλάχιστον μέχρι να βγει κάποιο update). Στείλε το xml και εξήγησε το πρόβλημα στην ΕΥΠΕΝ.

 

Εγώ θα πρότεινα να τους πεις να κάνεις κατάταξη με κάποια κοντινή χρήση τουλάχιστον για να εκδόσεις το ΠΕΑ εφόσον πρόκειται και για δικό τους λάθος. Γιατί αν είναι να περιμένεις να βγει update για το tee-kenak για να εκδόσεις ένα ΠΕΑ τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

εχει τυχει και σε αλλους παλιοτερα , το  ξερουν  το συγκεκριμενο θεμα στην ΕΥΠΕΝ, στο επομενο update θα λυθει ..........μην βαλεις κοντινη χρηση, η να κανεις τιποτε αλλο..... απλως στειλε EMAIL  , θα  σου στειλουν διορθωση,που θα εφαρμοσεις  ΑΜΕΣΑ, δεν θα χρειαστει να περιμενεις  update.....

 

.............

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Σαββα οταν λες διορθωση τι εννωεις; Το εστειλα το προβλημα μαζι με το χμλ , το θεμα ειναι αμα μου στειλουν διορθωση θα μπορω εγω να το τρεξω ωστε να δω αν ειμαι εντάξυ με τις κατηγορίες και το σενάριο η οτι μου στειλουν πρέπει να το ανεβάσω οπως ειναι στο building cert;

Edited by lary7
Link to comment
Share on other sites

σε ενα λεπτο θα το λυσεις,μην ανυσηχεις ........θα σου στειλουν ενα κειμενο τχτ που θα αντικαταστησεις το υπαρχον του δικου σου προγραμματος .............δηλαδη το δικο σου προγραμμα θα τρεχει κανονικα  την χρηση  ............θα κανεις οτι αλλαγες θες και φυσικα το δικο σου  λογισμικο ,δεν θα εχει πλεον θεμα με την συγκεκριμενη χρηση........

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Καλο ακουγεται, ελπιζω και στην πραξη να ειναι απλο και αυριο να ξεμπερδέψω.

Να πω ενα ευχαριστω σε οσους βοηθησαν και κυριως στον panos-vicius που μου εδωσε τροφη για σκεψη στελνοντας μου ενα δικο του χμλ , εκει πηρα χαμπαρι γιατι οσοι ειναι απο Αθηνα δεν είχαν κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.