Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επείγον---Εύρεση Αγροτεμαχίου


Recommended Posts

Όποιος γνωρίζει θα με βοηθούσε πάρα πολύ στο να μου δώσει κατευθύνσεις και να μην τρέχω σε υπηρεσίες σαν το τρελό.

 

Μόλις σήμερα έμαθα ότι υπάρχουν κάποια αγροτεμάχια στη κατοχή του παππού μου ο οποίος δεν ζει (9 χρόνια τώρα, λογικά έχουν περάσει στη κυριότητα της γιαγιάς μου γιατί δεν υπήρχε κάτι τέτοιο στη διαθήκη) και εκτός όλων αυτών δεν γνωρίζει κανείς που υπάρχουν τα συμβόλαια και επίσης δεν γνωρίζει κανείς που ακριβώς βρίσκονται.Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν έχουν πουληθεί. Με συγγενείς νεότερους (στο χωριό)  που μίλησα για να μάθω που είναι  μου απάντησαν "τι τα ψάχνεις τώρα άστα δεν τα χάνεις" και επειδή φοβάμαι ότι θα καταπατηθούν ή θα τα χάσω ας με βοηθήσει 'όποιος γνωρίζει.

 

Ευχαριστώ 

 

Link to comment
Share on other sites

ονομα...επωνυμο...ονομα πατρος.... ονομα μητρος

 

και ντογρου για υποθ/κειο....

 

τα υπολοιπα

μετα  την ερευνα...

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχουν συμβόλαια, τότε θα είναι στο υποθηκοφυλακείο. Θα πρέπει να ψάξεις τη μερίδα του παππού σου.

Από τα λεγόμενά σου, υποθέτω ότι δεν έχει περάσει κτηματολόγιο από την περιοχή.

Για αρχή βρες ένα δικηγόρο για έλεγχο - έρευνα τίτλων και αν βρεθεί κάτι, μετά απευθύνεσαι σε μηχανικό.

Link to comment
Share on other sites

Ντόπιο μηχανικό μπας και καταλάβει τίποτα από τοπωνύμια και όμορους γείτονες γιατί έτσι όπως μας τα λες, εάν ξέρουν μόνο παππουδογιαγιάδες που βρίσκονταν τα γήπεδα, δεν βλέπω να τα βρίσκεις..

Link to comment
Share on other sites

Και γω πιστεύω ότι θα ξοδέψω χρόνο και χρήμα και δεν θα βρω τίποτα. Το θέμα είναι οτι μιλάμε για περίπου 30 στρέμματα σε 4 σημεία. Δεν είναι λίγα, δεν νομίζω οτι υπάρχει κάποιος που θα το άφηνε να περάσει.

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό είναι να δεις αν υπάρχουν τίτλοι για τα ακίνητα, αλλιώς τα πράγματα σκουραίνουν αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό είναι να δεις αν υπάρχουν τίτλοι για τα ακίνητα, αλλιώς τα πράγματα σκουραίνουν αρκετά.

Επειδή εγώ μένω λίγο μακρυά από την περιοχή που βρίσκονται όλα αυτά γνωρίζεις αν πρέπει να πάω αυτοπροσώπως στο  υποθ/κειο ή μπορώ να κάνω κάποια αίτηση στο οικείο υποθ/κειο ή να εξουσιοδοτήσω δικηγόρο?

Link to comment
Share on other sites

τοπικο δικηγορο...

 

τηλεφωνικη αναθεση  για ερευνα...

 

ουτως η αλλως ερευνα στο υποθ/κειο δεν θα μπορουσες να κανεις μονος σου...επρεπε να παει δικηγορος...

 

τα λεμε

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.