Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβή για υπογραφή Υ.Δ. - Πυροσβεστική διάταξη 13


Recommended Posts

ρε παιδιά μου κάτσανε σε 1 μέρα 2 τσιφούτηδες :evil: :evil: πελάτες (ένας εστιάτορας και ένας ξενοδόχος) οι οποίοι μου "πετάξανε" την ΥΔ και μου είπανε βάλε υπογραφή. είπα να τους στείλω στον .... αλλά κρατήθηκα.

Αν αποφασίσω να υπογράψω, εννοείται κατόπιν ελέγχου/ αυτοψίας δικίας μου στο χώρο τους, και τα βρω όλα εντάξει, τι αμοιβή να ζητήσω (μόνο για την υπογραφή της ΥΔ)????.

Πιστέυω το ελάχιστο 200€...

Οι κύριε μάλλον ξεχνάνε οτι είμαστε οι αποκλειστικοί υπεύθυνοι βάσει της Πυρ. Δξης 13 και εμάς θα κλείσουν στην ψειρού αν κάτι πάει στραβά.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη εξηγηση για τον τροπο που δουλευεις και την αμοιβη που θες. Οχι αφου τελειωσεις την δουλεια. Δεν μπορω να σου πω χρεωσε τοσα. Δεν ξερεις τι περιπου παιζει στο μερος σου;

Κατα πασα πιθανοτητα παντως δεν νομιζω να τα βρεις ολα ΟΚ. Ολο και καποιες ελλειψεις θα δεις..

Link to comment
Share on other sites

επειδή αυτό το καθεστώς με τις ΥΔ του άρθρου 13 τώρα τελευταία προέκυψε δεν παίζουν ακόμα στάνταρ αμοιβές απ' ότι ξέρω (τουλάχιστον από στόμα σε στόμα μηχανολόγου σε μηχανολόγο). Γι' αυτό ζητάω μια ενδεικτική αμοιβή στο περίπου.Ουσιαστικά αυτό που θα κάνω θα είναι να ελέγξω αν όλα τα μέσα έχουν τοποθετηθεί και λειτουργούν καλώς και μετά υπογράφω. Τί τιμές παίζουν στην αγορά??(σόρρυ για την επιμονή μου...) :P :P

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε εγώ θα σου έλεγα ότι ποικίλλει βάσει του μεγέθους και των εξεταζόμενων στοιχείων.

 

Το ίδιο είναι ο πύργος Αθηνών το ίδιο ο καφενές του Μπαρμπα Θωμά ?

Link to comment
Share on other sites

Προκειται για χώρο συνάθροισης κοινού (εστατόριο/ ταβέρνα) κάτω από 50 άτομα (δηλαδή κλασσικά: σύστημα τοπικής εγαρμογής, πυροσβεστηρες, ΕΧΙΤ και φωλιά).¨Πιστεύω έγινα ξεκάθαρος :!: Καμμιά ιδέα κανείς για αμοιβή :?: , μόνο υπογραφή ΥΔ μετά από έλεγχο δικό μου στο χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση να μαθεις που κυμαινονται οι τιμες στην περιοχη σου;

300 ειναι αξιοπρεπη πιστευω. Μην το δεσεις και κομπο ομως (σωστα δεν την λεω την εκφραση;)

Link to comment
Share on other sites

300 ειναι αξιοπρεπη πιστευω. Μην το δεσεις και κομπο ομως (σωστα δεν την λεω την εκφραση;)

 

συμφωνώ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν…, πήγα στον εστιάτορα που θέλει ΥΔ μηχανικού για να πάρει το πιστοποιητικό πυρασφάλειας (του είπα την τιμή των 250€) και ιδού τα λεγόμενά του: “ τόσα λεφτά για μια μόνο υπογραφή? Μου φαίνεται για αρπαχτή, σκέψου του και πες μου μια καλύτερη τιμή”. Μήπως σας μυρίζει παζάρι η δουλειά? Τι λέτε να κάνω? (για μεσημεριανή μάσα, ούτε κουβέντα!!!)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.