Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Σε περίπτωση που δεν έγινε μέσα στο α 6μηνο μεταφορά απο 4014 στο 4178 χάνω τη δήλωση? Ξέρει κανείς πως κ αν σώζεται? νόμιζα οτι είχε πληρωθεί το 30% αλλά έγινε λάθος .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το πολύ πολύ να χρειαστεί να κάνεις νέα στον 4178, να πληρώσεις ξανά παράβολο και να συμψηφίσεις όλα όσα έχουν ήδη καταβληθεί με τον 4014.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν έγινε μέσα στο α 6μηνο μεταφορά απο 4014 στο 4178 χάνω τη δήλωση? Ξέρει κανείς πως κ αν σώζεται? νόμιζα οτι είχε πληρωθεί το 30% αλλά έγινε λάθος .

Εχει πληρωθει μονο  το παραβολο και δεν εχει μπει σε διαδικασια δοσεων;Εχεις ληξιπροθεσμες δοσεις;Το 30% δεν εχει σχεση με τις αναγκαστικες μεταφορες στο Α εξαμηνο....

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει το εξής μήνυμα :

Δεν υπάρχουν διαθέσιμες αιτήσεις για τη δήλωση ή υπάρχουν αιτήσεις σε εκκρεμότητα και δεν επιτρέπεται η καταχώρηση νέων.

Μπορώ να τη γυρίσω πίσω ή να ζητήσω απο το σύστημα να μου το "περάσει"?

Link to comment
Share on other sites

Μα η δήλωση μου είναι ακόμη στο 4014 έχει ανταποδοτικό υπέρ ΤΕΕ ?Το πρόβλημα μου είναι οτι δεν μ επιτρέπει να περάσω τη δήλωση μου στο 4178 και τότε να πληρώσω το υπέρ ΤΕΕ. Μου βγάζει μήνυμα οτι είναι ληξιπρόθεσμη η δήλωση

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο..Λοιπόν είναι παλιά δήλωση 4014 προς έκδοση οικ. άδειας έπρεπε να περαστεί εώς 2.6.14 αλλά δε περάστηκε ποτέ .Έχει πληρωθεί το παράβολο των 500 κανονικά και είχε μείνει εκεί μιας και ήταν για άδεια.Τι μπορώ να κάνω για να το περάσω στο 4178?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα υποψιαζομαι οτι το συστημα εχει μπερδευτει....Θεωρει οτι εχεις βαλει μονο το παραβολο και υπαγεσαι σ αυτους που επρεπε να υπαχθουν αναγκαστικα στο α εξαμηνο..Παρε ενα τηλεφωνο στο τεε ή περνα απο κει να τους το εξηγησεις να στο ξεμπλοκαρουν....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εκτός του παραβόλου έπρεπε να πληρωθεί και πρόστιμο το οποίο πια είναι ληξιπρόθεσμο;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.