Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mike εννοείται οι το σχόλιο μου δεν αφορούσε εσένα... Απλά ήταν ένα γενικό σχόλιο και κυρίως γιατί αφορά τις ασφαλιστικές εισφορές που για κάποιους είναι πολύ ευαίσθητο θέμα

Edited by zio7
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, αφού είναι προμελετημένα προεκλογικά παιχνίδια....Ολοι χαρούμενοι για τις εκλογές και μετά έρχεται το στρασπάτσο με τις αυξημένες εισφορές.....

Κάποιοι πανηγυρίζουν..

Πρόβατα...μπεεεεεεεεεεεεεεεεε

 

το σκεφτηκα και εγω αυτο......λετε δηλαδη οποιος παει να το πληρωσει μετα τις 25 Μαιου να του ζητουν τις αυξημενες εισφορες? καθολου απιθανο. 

Link to comment
Share on other sites

Πάλι zio7 πιάνεις ειδικές περιπτώσεις.....Δεν αφορά αυτούς. Δεν μπορούμε να λέμε κάθε φορά ποιοι εξαιρούνται....

 

Αφορά πολλούς που κλαίγονται δήθεν για τις εισφορές, φωνάζουν για αγώνες κτλ και μετά πάνε και πληρώνουν από το απόθεμα...

Αφορά αυτούς που κοτζάμ μαντράχαλοι τους πληρώνουν οι γονείς τους εισφορές....

Αφορά αυτούς που χωρίς λόγο και ουσία ζούν μόνο για το ΤΣΜΕΔΕ, απλά και μόνο για να λένε ότι είναι μηχανικάρες στα χαρτιά....άνευ δουλειάς...

 

Τώρα καλύτερα? Και αυτοί δεν είναι πρόβατα, βόδια είναι....

 

Και να σου πω και κάτι, δηλαδή πόσο μπορεί να αντέξει κάποιος ακόμη και αν είναι σε περιπτώσεις σαν και αυτή που είπες...Μήπως πρέπει να το ψάξει αλλιώς? Λέω τώρα...Γιατί πες σήμερα μπορεί με το ζόρι, αύριο? 

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πιάνω ειδικές περιπτώσεις που έχουν σημαντικά προβλήματα όμως και μπαίνουν να ενημερωθούν τι θα γίνει με τις εισφορές και διαβάζουν συνεχεία αυτό…

Όλες οι παραπάνω περιπτώσεις που αναφέρεις δεν νομίζω να επηρεάζονται από όλα τα «μπεεε» του κόσμου και δεν πιστεύω ότι ασχολούνται με το φόρουμ…

Πόσο μπορεί να αντέξει κάποιος? Όσο μπορεί θα κόβει από όλα τα άλλα (όσα «άλλα» υπάρχουν ακόμα) γιατί η υγεία είναι πάνω από όλα…

Εσύ τι πιστεύεις ότι κερδίζει ο καθένας μας εδώ με τέτοιου είδους σχόλια?

Link to comment
Share on other sites

Βρε ζιο, έτσι γίνεται στα φόρουμ, καμιά φορά γίνεται συζήτηση και σχόλια επί της είδησης..... Αμα σε θίγω εγώ να σου ζητήσω συγνώμη..

Η είδηση? Παράταση πληρωμής εισφορών μέχρι 31/8/2014. Να το κλειδώσουμε τώρα?

 

Πάντως έχε υπόψιν σου ότι οι περιπτώσεις που ανέφερα είναι πολύυυυ περισσότερες από τη δική σου.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ανέφερα για να μου ζητήσεις εσύ ή κάποιος άλλος συγνώμη, απλά πιστεύω ότι «παραέγινε» με το μπεεε σε ένα θέμα που για κάποιους είναι αρκετά ευαίσθητο και που δεν πιστεύω ότι προσφέρει και κάτι για τις άλλες περιπτώσεις που αναφέρεις.

 

Στον δικό μου κύκλο μηχανικών υπάρχουν αυτοί που έχουν ακόμα αρκετή δουλειά (ναι υπάρχουν και τέτοιοι), οπότε πληρώνουν κανονικά την ασφάλεια τους και αυτό που τους ενοχλεί πιο πολύ είναι η αύξηση που περιμένουμε. Υπάρχουν οι περιπτώσεις που πρέπει να πληρώσουν και οι πιο πολλές περιπτώσεις, συνήθως νέων μηχανικών έως 35χρ, που δεν πληρώνουν εδώ και 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Και αφου την πηρα  1.15μμ  εμεινα με  την επιταγη στο χερι, με μιαμιση ωρα αναμονη στην Εθνικη, γιατι το τοπικο  υποκαταστημα  κλεινει στις 1.00μμ.

 

Σημερα που πηγα να τους δωσω την επιταγη με ενημερωσαν οτι οι χρεωσεις ειναι με τις αυξησεις και οτι πρεπει να πληρωσω αλλα διακοσια τοσα ευρω

.

Τα πηρα στο κρανιο, ακυρωσα την επιταγη στην Εθνικη και περιμενω και εγω τι μελλει γενεσθαι μεχρι τις 31/8/2014.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.