Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλλαγή χρήσης από βοηθητικό χώρο σε χώρο κύριας χρήσης


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Πρόκειται για κατάστημα υγειονομικού ενδιαφέροντος στο υπόγειο του οποίου ο πελάτης θέλει να κατασκευάσει παρασκευαστήριο άρτου.

Για την άδεια του ζήτησαν βεβαίωση χώρου κύριας χρήσης.

Ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω για  την άδεια αλλαγής χρήσης;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

 

Πριν αναρτήσετε οποιοδήποτε μήνυμά σας, χρησιμοποιείστε την "Αναζήτηση" για την ύπαρξη τυχόν όμοιων θεμάτων.

 

Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στους τίτλους των θεμάτων, όσο και στο κείμενο των δημοσιεύσεων. Χρησιμοποιείστε σας παρακαλώ την εντολή "Επεξεργασία" και διορθώστε.

 

yian

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω καλά... περί παρασκευαστήριο άρτου, δεν υπάρχει τέτοια δραστηριότητα ΕΚΤΟΣ του αρτοποιείου, αλλα τέλος πάντων.

 

Αλλα για να βγάλεις άδεια αρτοποιείου σε υπόγειο (?), πρέπει ο χώρος (όπως σωστά σου είπαν) να είνα χωρος κύριας χρήσης και για να γίνει αυτό πρέπει γίνει αλλαγή χρήσης και να υπάρχει περισσευούμενος συντελεστής δόμησης στο κτήριο (πολυκατοικία είναι ?), αν υπάρχει καλώς ξεκινάς τη διαδικασία, αν όχι πες του εργοδότη σου να βρεί άλλο κτήριο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν υπολειπόμενα τετραγωνικά.
Και μάλλον κάπως έτσι θα πάει το πράγμα.
Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος συνάδελφος γνωρίζει ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω στην πολεοδομία.;;;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ,αφού υπάρχουν υπολειπόμενα τετραγωνικά, θα σου συνιστούσα να πας (με μια κάτοψη + τομή που απεικονίζουν την πραγματικότητα) πρώτα στο υγειονομικό και να σου πουν αν θα πάρεις έγκριση μετά την αλλαγή χρήσης, γιατί θα πρέπει ο υπόγειος χώρος να πληροί τις προυποθέσεις τουλάχιστον του αερισμού + φωτισμού του κτηριοδομικού κανονισμού.

Link to comment
Share on other sites

Το υγειονομικό σχετίζεται με τον αν θα μου δώσει η Πολεοδομία βεβαίωση χώρου κύριας χρήσης;;Γιατί ο πελάτης μου ζήτησε απλά αυτό.

Δεν θα βγάλω εγώ την άδεια λειτουργίας μόνο τη βεβαίωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι εχεις αναλάβει, εγω λέω τι πρέπει να κάνει κάποιος για να βγεί η άδεια αρτοποιείου στο υπόγειο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ήταν το πιο εύκολο και γρήγορο απ’ολα αλλά δυστυχώς έχει γίνει παλιότερα τακτοποίηση και βρίσκεται σε τελική υπαγωγή!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.