Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εταιρίες συλλογής αποβλήτων εκτυπωτών


ted78

Recommended Posts

Συνάδελφοι, έχω κάνει μία αξιόλογη συλλογή από τελειωμένα μελάνια, τόνερ, απόβλητα γραφίτη κ.λ.π., τα οποία δεν πετάω στα οικιακά σκουπίδια επειδή είναι εξαιρετικά καρκινογόνα. Όμως έχω μαζέψει όλον αυτόν τον καρκίνο μέσα στο γραφείο και πρέπει κάπως να τα ξεφορτωθώ. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια εταιρία, που μπορούμε να στείλουμε αυτά τα απόβλητα, ώστε να γίνεται σωστά η απόρριψή τους;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν τα ξαναγεμιζεις?

 

Πες μας τι εκτυπωτες εχεις, διοτι με ενδιαφερει.

Συγκεκριμενα αν εχεις injekt canon.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, έχω κάνει μία αξιόλογη συλλογή από τελειωμένα μελάνια, τόνερ, απόβλητα γραφίτη κ.λ.π., τα οποία δεν πετάω στα οικιακά σκουπίδια επειδή είναι εξαιρετικά καρκινογόνα. Όμως έχω μαζέψει όλον αυτόν τον καρκίνο μέσα στο γραφείο και πρέπει κάπως να τα ξεφορτωθώ. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια εταιρία, που μπορούμε να στείλουμε αυτά τα απόβλητα, ώστε να γίνεται σωστά η απόρριψή τους;

 

Επίσης, νομίζω πως όταν αγοράζεις καινουργιο μελάνι, υποχρεούται ο προμηθευτης να παραλάβει το παλιό προς ανακύκλωση. Ας με διορθώσει κάποιος σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.