Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διακανονισμός τελευταίων εισφορών ΤΣΜΕΔΕ


tkostis

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 32
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγώ στην ιδια περίπτωση είμαι πάνω κάτω και μου είπαν κατηγορηματικά πως αμα χάσεις τον διακανονισμό δεν μπορείς να ξανακάνεις, μόνο εφάπαξ πληρωμή....Εκτός αν βγει κάποια νέα ρύθμιση... Αυτό ακριβώς ισχύει και για τις 2 ρυθμίσεις που τρέχουν και μπορεί να είναι κάποιος

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα....... :sad: :-( :sad:

Διαβαζοντας ομως τις οδηγιες βλεπετε πουθενα γραμμενο οτι στην ΠΑΓΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ, αν χασεις τον διακονισμο πληρωνεις εφαπαξ ;;;;;;;;..Στη ρυθμιση νεας αρχης το λεει, συμφωνουμε, ΑΛΛΑ στην παγια δεν το λεει....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα!! παρακαλώ μπορεί να μου πει κάποιος γιατί όταν κάνεις διακανονισμό ή εξαναγκαζεσαι σ΄αυτον πρέπει να πληρώσεις το κλάδο υγείας αφου τον προηγούμενο καιρό δεν είχες ιατροφαρμακευτική περίθαλψη και είναι η περίοδος που διακανονίζεις .

Παρακαλω αν ξέρει κάποιος λεπτομέρειες να μας ενημερώσει .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

διαβασα οτι αποφασισαν νεο τροπο διακανονισμου οφειλων σε 100 δοσεις....Ξερετε αν εχει μπει σε ισχυ?

Edited by ioannat
Link to comment
Share on other sites

Πολλά ακούγονται αλλά μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάτι νεότερο επίσημο εκτός από το ήδη υπάρχον σύστημα διακανονισμού... Θεωρώ ότι δύσκολα θα δεχθεί το ΕΤΑΑ να αλλάξει κάτι....

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο ΤΣΜΕΔΕ να ρωτήσω για διακανονισμό. Χρωστάω τα Ά και Β΄ του 2013.

Όπως μου είπαν, πλέον δεν υπάρχει προκαταβολή (για τις οφειλές του '13) και η πληρωμή γίνεται αποκλειστικά σε 12 δόσεις με επιτόκιο 8,5%!!!! :shock:

Σε αυτό το σημείο αναρωτήθηκα πότε πήρα δάνειο και δεν το κατάλαβα!

Επίσης, οι εισφορές υπέρ ΟΑΕΔ πρέπει να πληρωθούν στην αρχή και εφάπαξ.

 

Φυσικά αν δε μπορέσεις να πληρώσεις τις τρέχουσες εισφορές, χάνεις τον διακανονισμό.

 

!@#!@$!#$!@%^!@ :evil: :evil:

Link to comment
Share on other sites

Το "καλυτερο" ειναι οτι θα μας επιβαλουν αναδρομικα απο το ΄11 την διαφορα στις εισφορες.....Απλα σκεφτονται αν θα τα ζητησουν ολα μαζι ή τμηματικα καθε εξαμηνο...

Πηγα για μαλλι και βγηκα κουρεμενη....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.