Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θερμοπροσοψη σε οικοδομη με αδεια του 09


flimit

Recommended Posts

Στην οικοδομη εχουν τελειωσει ο φερον οργανισμος και οι οψεις ( τα τουβλα). Η αδεια ειναι του 09( προ Κενακ) και εχει τοποθετηθει εσωτερικη  μονωση σε διπλη τοιχοποιια..... μπορω να βαλω συμπληρωματικα πριν το σοβα και θερμοπροσοψη βγαινοντας απο το περιγραμμα της οικοδομης κατα 5-10ποντους(δεν ειμαι σε οριο...)....οπως γινεται στα παλια ηδη κατασκευασμενα σπιτια?

Επισημαινω οτι επειδη η οικοδομη ανεγερθει προσφατως ειναι στο καθεστως του εκεγκτη δομησης....μην εχω τιποτα αναγουλες με υπερβαση δομησης...

Αν μπορω στην μια πλευρα εχω μονο 5 ποντους κενο απο το οριο του οικοπεδου....φτανουν να βαλω 3 ποντους θερμοπροσοψη και 2 σοβα?

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Αν λεγοντας "μπορω ?" εννοεις να το κανεις μονος σου,  χωρις καποια εγκριση η απαντηση ειναι ΟΧΙ. Ρωτα τον επιβλεποντα σου ή αυτον που σου εβγαλε την αδεια, να σε καθοδηγησει για το πως γινεται.

Link to comment
Share on other sites

..φτανουν να βαλω 3 ποντους θερμοπροσοψη και 2 σοβα?

 

Αν βάλεις θερμοπρόσοψη ο σοβάς θα έχει πάχος μερικά χιλιοστά μόνο, γιατί μπαίνει σπατουλαριστά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.