Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πιστοποίηση ξένης γλώσσας για προκηρύξεις ΑΣΕΠ.


brikoudi

Recommended Posts

θα ήθελα την γνώμη σας.

α)η άριστη γνώση αποδεικύεται εκτος τον άλλων με πτυχίο τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης

β) η πολύ καλή γνώση εκτός τον άλλων με απολυτήριο δευτεροβάθμιας

Εκπαίδευσης.

 

παρακάτω λέει:δεν απαιτήτε η απόδειξη ξένης γλώσσας εάν οι απικαλούμενοι τίτλοι σπουδών έχουν αποκτηθεί στο εξωτερικό.

 

Εγώ θέλω να πάρω μέρος σε μία προκύρηξη μέσου ΑΣΕΠ ώς ΔΕ.Εχώ όμως και το Πτυχίο ΑΤΕΙ που θα μου δώσει παραπάνω μόρια ως προς την ξένη γλώσσα.

μπορώ να δηλώσω ΔΕ και για την απόδειξη ξενης γλώσσας να προσκομίσω το πτυχίο μου ;

τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

αν δωσεις το πτυχιο σου και ειναι στα αγγλικα και μεταφρασμενο δε νομιζω να σου ζητησουν τιποτα παραπανω.απο κει και περα αν νομιζεις οτι θα εχεις προβλημα πρεπει νομιζω να ζητησεισ ενημερωση απο ΑΣΕΠ για περεταιρω λεπτομεριες.

Link to comment
Share on other sites

προς biazesai?xaneis

το πτυχίο μου είναι Γερμανικό,αλλά νώμιζα οτι θα έπρεπε να προσκομίσω την Αναγνώριση μου απο το ΔΟΑΤΑΠ στην οποία γράφει οτί ο τίτλος σπουδών μου απονεμήθικε απο το τάδε ΑΤΕΙ Γερμανίας.Είσε σίγουρος/η οτί δείνουν το πτυχίο μεταφρασμένο;

Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Από ότι γνωρίζω το να είσαι πτυχιούχος κ να συμμετέχεις σε ΑΣΕΠ ως ΔΕ είναι αντικανονικό οπότε εγώ δε θα το παρουσίαζα. Δεν έχεις άλλο τρόπο να αποδείξεις τη γνώση ξένων γλωσσών;

Link to comment
Share on other sites

δυστυχός όχι,θα πρέπει να προσκομίσω το απολυτήριο μου για να είμαι νόμιμη με λιγότερα μόρια.Σε ευχαριστώ Stayro

Link to comment
Share on other sites

Για να μη σε πάρω στο λαιμό μου πάρε 1 τηλ στον ΑΣΕΠ κ ρώτα. Αν σου πουν πως κ τι πες πως δεν έχεις πάρει επ. δικαιώματα από το πτυχίο σου δηλ ότι είσαι σε μια γκρίζα ζώνη: έχω πτυχίο μεν αλλά δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω ακόμα.

 

Σου εύχομαι να βγάλεις άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.