Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υδραυλικό τζάκι για 120 τ.μ. με 8 σώματα καλοριφέρ


dryianni

Recommended Posts

Δεν εχω καταλαβει τη ακριβως θες να κανεις?

Θες να αγορασεις τα υλικα και να τα συνδεσεις μονος?Υπαρχει ηδη το τζακι?Υπαρχουν πολλοι κατασκευαστες που εχουν σχεδιο εγκαταστασης με τα απαιτούμενα υλικα,αλλα κάθε τζακι εχει δικες του προδιαγραφες.

Είμαι ενοικιαστής και το κόστος θα το επωμιστεί ο ιδιοκτήτης, από κάποιον που προφανώς του οφείλει ή χάρη ή χρήματα και θα τον ξεπληρώσει με αυτό το είδος. Άρα, δεν τίθεται θέμα μη εγκατάστασης. Επειδή όμως θα κάνω εγώ τη χρήση -τουλάχιστον για όσο διάστημα παραμείνω ακόμη- δε θέλω αφ' ενός να σκοτωθώ, αφ' ετέρου να πληρώνω και να μη ζεσταίνομαι (όπως συμβαίνει με την υπάρχουσα εγκατάσταση πετρελαίου).

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε   dryianni

 

αντιλαμβάνομαι το τι θες να κάνεις... και πως θες να το κάνεις.... αλλά να υπενθημίσω ότι δεν ρωτάς για .....ψαρόσουπα....

επίσης, θεωρώ επιβεβλημένο να λάβεις υπόψη σου και την ασφάλεια της οικογένειάς σου, αλλά και της πολυκατοικίας....

 

Άρα, όπως ορθά έγραψες μόνος σου στην αρχή, χωρίς μελέτη μηχανολόγου (για την υδραυλική σύνδεση - όχι για μελέτη απωλειών)..... μην πας παρακάτω.....

 

και προφανώς τίθεται θέμα νομιμότητας... όπως ήδη αναφέρθηκε.... αλλά.......

Ήδη έχω έρθει σε επαφή με μηχανολόγο, μετά τη συζήτηση εδώ και σε κάποιο άλλο forum, κρατώντας τα πολύ χρήσιμα στοιχεία που όλοι, τόσο πρόθυμα, παραθέσατε. Σας ευχαριστώ όλους!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.