Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εργοδηγος Βοηθεια!


GiorgosAsim

Recommended Posts

Αποφοιτητσα απο τη σχολη και θελει ενας που ανοιγει συνεργειο αυτοκινητων να χρησιμοποιησει την αδεια μου και να με κανει εργοδηγο.

 

Μπορει καποιος να με συμβουλεψει ,αυτο τι σημαινει τι ευθυνες θα εχω.Εαν γινει καποιο ατυχημα στο συνεργειο θα πεσουν οι ευθυνες πανω μου?Εργοδηγος τι ακριβως συνεπαγεται?

 

Επισης τα χρηματα που μου δινει ειναι 600 ευρω το μηνα.Ειναι καλα για υπαλληλο αλλα για την αδεια?Πρεπει να του ζητησω και αλλα για την αδεια ?Και εαν ναι που κυμαινεται?

 

Ευχαριστω για οποια βοηθεια!

Edited by GiorgosAsim
Link to comment
Share on other sites

Το πιο σωστό θα ήταν να του προτεινεις να φτιάξετε μια εταιρία, μια απλή ΟΕ, για παράδειγμα που δεν θα έχει πρόσθετα έξοδα.

Τα ποσοστά σας θα τα συζητήσετε ανάλογα με την δουλεία και το πτυχίο που θα προσφέρει ο καθένας σας.

Link to comment
Share on other sites

Είναι 60 χρονών ανοίγει συνεργείο.....και τι θέλει από σένα που δεν το είχε μέχρι τώρα (αφού έχει 2 συνεργεία)???

Δεύτερον, εσύ ξέρεις τίποτα από αυτά, ή θα τα κάνει μαντάρα και θα φαίνεσαι εσυ? Για ψάξτο καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε ικαρε εγω ζητησα βοηθεια οχι αυτος!πειτε μου κατι απο αυτα που ρωτησα να ξερω ειμαι αβαπτιστος σε αυτο

Edited by GiorgosAsim
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορω να αποσυρω την αδεια μου ανα πασα στιγμη η με δεσμευει?Τι δεσμευσεις εχεις σαν εργοδηγος?

Επισης η αδεια δεν κοστιζει τιποτα?600 ευρω για υπαλληλος και για αδεια μηπως πρεπει να του πω για παραπανω?

Edited by GiorgosAsim
Link to comment
Share on other sites

τελικα σε ενδιαφερει μονο το χρηματικό? γιατί βλέπω οτι εκει επιμένεις πιο πολυ...

 

ο τυπος ειναι 60 ετών...με 2 συνεργεία....δλδ μέχρι τώρα τι δεν είχε που το έχει ενας νεός?

μήπως παιζει κάτι που ουτε με 5000€/μήνα δεν θα εισαι οκ????

Link to comment
Share on other sites

Ρε ελεος τοση εξυπναδα.για να ρωτησω κατι εδωπερα πρεπει να παραθεσω ολο το βιογραφικο κ τη βιβλιογραφια τι παιζει δεν μπορουμε να ρωτησουμε περιοδο εχουμε?

Edited by GiorgosAsim
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Αρχηγέ μου πρέπει καταρχάς να ξεκαθαρίσεις κάποια βασικά πράγματα. Θα σε προσλάβει ως τί? Το εργοδηγός από μόνο του δε λέει και πολλά. Θα έχεις πχ και καθήκοντα Τεχνικού Ασφαλείας? Τί χαρτιά θέλει να υπογράφεις, δηλ την άδειά σου θα τη χρησιμοποιήσει κάπου? Από το ρόλο σου προκύπτουν οι ευθύνες και τα καθήκοντά σου. Αυτά στα έχει πει ο ιδιοκτήτης? Επιπλέον θα υπογράψεις μια σύμβαση για όλα αυτά φαντάζομαι. Πές του να στη δώσει πριν υπογράψεις να δείς τί γράφει. Και φιλική συμβουλή, λίγο λιγότερο πνεύμα δε βλάπτει...

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Γιώργη σε κάθε θέμα που ανοίγεις αλλάζεις και επάγγελμα. Ξεκίνησες ηλεκτρολόγος, μετά πήγες ναυτιλιακά, τώρα συνεργείο αυτοκινήτων....

Οκ καταλαβαίνω ότι δεν έχεις εργασιακή εμπειρία. Αλλά από την άλλη κάπου ξινίζεις με τα λεφτά γενικά... Εχε υπόψιν ότι στην εποχή που ζούμε, παρθένος επαγγελματικά τι περιμένεις να σου δώσει ο άλλος? Οπου και αν πας...Να σε πληρώσει για τα ωραία σου μάτια? Ο βασικός μισθός έχει πάει 586, νομίζεις επειδή έχεις ένα πτυχίο θα πάρεις παραπάνω? Ξεκίνα κάπου......

 

Σε αυτό που ρωτάς τι να σου πούμε δηλαδή? Οτι κάποιος θέλει την άδειά σου (άραγε σε τι ένα συνεργείο και τι άδεια έχεις εσύ για συνεργείο?), εσύ παράλληλα δεν κατέχεις, δεν σου κάνει κάπως αυτό? Ευθύνες φυσικά και έχεις...Εσύ φαίνεσαι και άμα έχουν καταλάβει ότι είσαι νιος...μπορεί να σου την κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.