Μετάβαση στο περιεχόμενο

τιτλος πτυχιου στα αγγλικα


Recommended Posts

παιδια γεια  σας ,εχω τελιωσει οχηματων τει θεσσαλονικης,παλια μας λεγανε οτι λεγομαστε τεχνολογοι μηχανικοι και τωραο  νεος προεδρος λεει οτι δηλωνομαστε ωσ μηχανολογοι μηχανικοι οχηματων.μπορει καποιος ν μου τι ισχυει τελικα και πως λεγεται η σχολη μου στα αγγλικα γιατι η κοπελα μου ειναι αυστραλη υπηκοος και σκεφτομε ν την κανω απο δω.

ευχαριστω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

από το σαιτ της σχολης σου δεν είναι αυτό?

 

The Department of Automotive Engineering belongs to the School of Technological Applications of the Alexander Technological Education Institute of Thessaloniki (ATEITH), Greece.

 

Αν και δε βλέπω απο πού προκύπτει το ΄΄μηχανολόγος΄΄ , να εισαι σίγουρος ότι στην αυστραλία δε τα κοιτάνε κατι τέτοια. Πάνε να σωθεις.

Edited by banskoboy
Link to comment
Share on other sites

από το σαιτ της σχολης σου δεν είναι αυτό?

 

The Department of Automotive Engineering belongs to the School of Technological Applications of the Alexander Technological Education Institute of Thessaloniki (ATEITH), Greece.

 

Αν και δε βλέπω απο πού προκύπτει το ΄΄μηχανολόγος΄΄ , να εισαι σίγουρος ότι στην αυστραλία δε τα κοιτάνε κατι τέτοια. Πάνε να σωθεις.

http://www.vt.teithe.gr/

ευχαριστω για την απαντηση ,στο παραπανω Link ,o προεδρος του τμηματος ετσι φαινεται οτι το προσφωνει,γιαυτο θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιο site που βαζεις τη σχολη και σου βγαζει τηναγγλικη ορολογια αλλα και τα κρατη απο οπου αναγνωριζεται το πτυχιο .π.χ οποιοδηποτε πτυχιο εχει ο καθενας στηκατοχη του και θελει να μεταναστευσει σε καποια αλλη χωρα για παραδειγμα καναδα 'η ιαπωνια,υπαρχει καποιοσ τροπος ωστε να μαθαινεις την αναγνωριση του καθε πτυχιου στη καθε χωρα ή μονο αν συννενοηθεις με την πρεσβεια μπορεις να το κανεις?

 

ευχαριστω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η σχολή σου από όσο γνωρίζω έχει δικαιώματα Μηχανολόγου/Μηχανικού Τ.Ε.Άλλο όμως ποιός είναι ο τίτλος σπουδών και άλλο τί δικαιώματα σας δίνει.Αποφοιτώντας από την σχολή μεταξύ άλλων η γραμματεία της σχολής σου σας έχει δώσει ένα χαρτί που λέγεται Diploma Supplement το οποίο πέρα από την αναλυτική κατάσταση των μαθημάτων που ολοκλήρωσες επιτυχώς μεταφρασμένη στην αγγλική έχει και κάποια άλλα στοιχεία.Συγκεκριμένα το δικό μου λέει στο παραρτημα 1 τα στοιχεία μου (ονοματεπώνυμο,ημερομηνία γέννησης κτλ) και στο παράρτημα 2 λέει

 

2.1 Name of the qualification and (if applicable) title conferred (in original language):

 

ΠΤΥΧΙΟ (PTYCHIO) - DEGREE IN MECHANICAL ENGINEERING

 

2.2 Main field(s) of study for the qualification:

 

MECHANICAL ENGINEERING 

 

κτλ κτλ

 

 

Δες τί λέει το δικό σου στην υποπαράγραφο 2.2

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.