Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεταλλικό πίλαρ ΔΕΗ


stonek

Recommended Posts

Καλησπέρα σας

είμαι νέος στο forum σας εχω δεί αρκετά πράγματα που βοηθάνε.

θα ήθελα αν μπορούσατε να με βοηθούσατε σε μια κατασκευή που θέλω να κάνω - αγοράσω

 

Ο ηλεκτρολόγος μου, μου είπε τωρα που ειναι να μου έρθει ρεύμα στο σπίτι να χτιστεί ενα τοιχίο για να μπει η χελονα της ΔΕΗ, μου είπε είτε θα το κάνεις

τσιμεντένιο είτε μεταλλικό.

έχω δει πολλά μεταλλικό πιλαρ σε εξοχικά αντι τσιμεντένια και ειναι σαν ντουλάπες με πορτάκι και λίγο γυάλινο προφανώς για να γινετε μέτρηση.

υπάρχουν κάπου αυτα? θέλουν στάνταρ προδιαγραφές?

 

το μονο που ξέρω και παρατήρησα απο τα γύρο ειναι οτι οπως και το τσιμεντένιο ετσι κ αυτο θελει βάση τσιμεντένια για θεμέλιο.

 

θα χαρώ πολυ αν γνωρίζατε κατι.

ευχαριστώ

 

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να ερθει ο επισκοπιστης απο τη δεη. Αυτος θα σχεδιασει ενα σκαριφημα και βαση αυτου θα χτισεις το ερμαριο για να μπει η χελωνη

 

send from my mobile device, using tapatalk.

 

 

Link to comment
Share on other sites

δεν θα στο ενγκρινει αυτο το πραγμα. ο γνωμοναs τιs δεδηε θελει καποιο συγκεκριμενο υψοs να μπει. οτι σου πει αυτοs που θα κανει την επισκοπιση πρεπει να κανεται.

Link to comment
Share on other sites

όπως αναφέρω και απο το σχέδιο της ΔΕΗ και απο τον ηλεκτρολόγο μου , μου είπε πως μπορεί να μπει αλλα να εχει κάποιο ύψος που θα γίνει με τσιμέντο.

και ρωτώ και εσας εαν έχετε κατι υπόψιν σας

Link to comment
Share on other sites

Αφού ο ηλεκτρολόγο σου γνωρίζει κατά όπως φαίνεται την

 ισχύουσα νομοθεσία  εμάς, γιατι μας ανακατεύεις?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σε συνεργασια με τον εγκαταστατη ηλεκτρολογο και τον μηχανικο σου και με τις προδιαγραφες του ΔΕΔΔΗΕ θα πραξεις .

Link to comment
Share on other sites

όπως αναφέρω και απο το σχέδιο της ΔΕΗ και απο τον ηλεκτρολόγο μου , μου είπε πως μπορεί να μπει αλλα να εχει κάποιο ύψος που θα γίνει με τσιμέντο.

και ρωτώ και εσας εαν έχετε κατι υπόψιν σας

 

ναι μπορεις να βαλεις τον μετρτη μεσα σε μεταλλικο κουτι/πιλαρ.

Το κουτι αυτο δεν χρειαζεται να ειναι ετοιμο/τυποποιημενο. Μπορεις να παραγγειλεις ενα οπως σου αρεσει.

ΛΕπτομερειες καθως και τις διαστασεις του τοιχειου, τις διαστασεις του κουτιου και τον τροπο τοποθετησης θα στον πουν ο ηλεκτρολογος σου ή ο μηχανικος σου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.