Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αδεια εκσκαφής-δανειοθαλάμου


Kane

Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι.

 

Προχθές είχα μια συζήτηση με συνάδελφο εργολήπτη και μου ανέφερε το παράδειγμα κάποιου υπεργολάβου χωματουργού (που εργάζεται σε μεγάλο έργο στη Θεσ/νικη σήμερα) ο οποίος πήρε πανεύκολα άδεια εκσκαφής-δανειοθαλάμου σε αγροτική περιοχή.

Μάλιστα μου ανέφερε πως χρειάστηκε μόνον ένα τοπογραφικό, και μια δυό όψεις με το πως θα γίνει η εκσκαφή και μια τεχνική εκθεση για τον όγκο των χωματισμών που θα αφαιρέσουν.

Μου τόνισε όμως, πως δεν ειναι εφόρου ζωής, αλλά για συγκεκριμμένο χρονικό διάστημα.

 

Είναι τόσο απλό ;

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, αυτό που μου ανέφεραν με το παραπάνω κείμενο/διαδικασία των ΕΤΕΠ, έχει μεγάλη διαφορά...

 

Μου ανέφεραν μια απλούστατη διαδικασία, με άδεια απ'την πολεοδομία, ενώ σε αυτο των ΕΤΕΠ είναι η γνωστή διαδικασία, με ΜΠΕ και συναφή.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως θα μιλουσαν για διαδικασια προ ΕΤΕΠ ή οι εμπλεκομενοι δεν θα γνωριζαν την νομικη διαδικασια

Για σιγουρια απευθυνσου στη Δ/νση Αναπτυξης  Περιφερειακης Ενοτητας της περιοχης σου.

Edited by KF
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.