Μετάβαση στο περιεχόμενο

διαδικασία αρσης απαλλοτρίωσης


Recommended Posts

Εχω ακίνητο με οικοδομική αδεια το 1980 εντός οικισμου, όπου στο τοπογραφικό της αδείας δεν φένεται ο επαρχιακος δρόμος όπου  ακουμπάει και εχει συντελεσμένη απαλλοτρίωση από το 1965. εχει κτιστει η οικοδομή και ποτε κανεις δεν ενοχλησε κανενα. τωρα που καλούμε να δώσω βεβεωση βλέπω οτι η απαλλοτριώνεται μέρος του κτισματος.

Τόσα χρονια εχει δημιουργηθεί ο δρομος. εχουν γίνει τα εργα απορροης ομβρίων και αντιστήριξης καθώς και τα εργα πρασίνου, χορίς να εμποδίζει η ιδιοκτησία μου. πως μου προτείνεται να το αντιμετοπίσω. εχει κανει κανεις αντίστειχει διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακίνητο με οικοδομική αδεια το 1980 εντός οικισμου, όπου στο τοπογραφικό της αδείας δεν φένεται ο επαρχιακος δρόμος όπου  ακουμπάει και εχει συντελεσμένη απαλλοτρίωση από το 1965. εχει κτιστει η οικοδομή και ποτε κανεις δεν ενοχλησε κανενα. τωρα που καλούμε να δώσω βεβεωση βλέπω οτι η απαλλοτριώνεται μέρος του κτισματος.

Τόσα χρονια εχει δημιουργηθεί ο δρομος. εχουν γίνει τα εργα απορροης ομβρίων και αντιστήριξης καθώς και τα εργα πρασίνου, χορίς να εμποδίζει η ιδιοκτησία μου. πως μου προτείνεται να το αντιμετοπίσω. εχει κανει κανεις αντίστειχει διαδικασία?

 

Όπως επισήμανε και ο Δημήτρης (με την καλησπέρα μου) τι εννοείτε λέγοντας  "έχει συντελεσμένη απαλλοτρίωση από το 1965"? Πως το γνωρίζετε? Ποια στοιχεία διαθέτετε? Λάβατε απόσπασμα απαλλοτρίωσης από την οικεία υπηρεσία?

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Ναι πηρα απο την υπηρεσία το αποσπασμα απαλλοτρίωσης. Έχει γίνει απαλλοτρίωση και έχει πάρει τα χρήματα. Το θέμα είναι οτι τώρα πώς μπορώ να ζητήσω μέρος από το απαλλοτριωμενο τμήμα πίσω.

εφόσον δεν εχει γίνει τοσα χρονια τίποτα και ούτε προκειται να γίνει γιατι έχει διενυχτεί ο δρόμος με τα ανάλογα τεχνικά έργα υποδομής (φυσίκα θα επιστρέψει τα αναλογα χρήματα) 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.