Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατοχύρωση πνευματικών δικαιωμάτων μελετών.


ntemhs

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να κατοχυρώσω πνευματικά δικαιώματα σε αρχιτεκτονικά σχέδια (3 μεζονέτες με πλήρη σχέδια) γιατί τα έδωσα σε κάποιους οι οποίοι εξαφανίστηκαν και απ'ότι έμαθα απευθύνθηκαν σε συνάδελφο μηχανικό (με τα σχέδιά μου) για να τους εκδόσει την οικοδομική άδεια.

Link to comment
Share on other sites

επίσης αν τυχόν έχεις mail που αποδεικνύουν τη συναλλαγή ακόμη καλύτερα

 

επίσης εγώ θα τηλ και στον συνάδελφο μηχανικό να του εξηγήσω την κατάσταση και οτι θα το φτάσω μέχρι τα άκρα

για να τους παρατήσει

Link to comment
Share on other sites

ο συνάδελφος σίγουρα δεν το ξέρει και μάλιστα συνεργάζομαι μαζί του, δεν μπορώ να δικαιολογίσω την στάση τους, ίσως το οικονομικό αλλά και πάλι τους είχα πει εγώ μια τιμή στην αρχή όταν με είχαν ρωτήσει στο περίπου. Αν θυμάμαι καλά κοντά στο ποσό και λίγο πιο κάτω από ότι έβγαζε το πρόγραμμα του ΤΕΕ για 200 τ.μ.

 

έμαθα ότι γίνεται μέσω συμβολαιογράφου και θα το κάνω τελικά, όχι για να μην μας δουλεύουνε κιόλας κάποιοι που επειδή νομίζουν ότι έχουν την οικονομική δυνατότητα να χτίσουν θα μας προσβάλλουν με αυτό τον τρόπο

 

Παρατήρηση: Μη διαχωρίζετε την απάντησή σας σε δύο ή περισσότερες διαδοχικές δημοσιεύσεις. Χρησιμοποιείστε την "επεξεργασία" για να αλλάξετε το περιεχόμενο ή να προσθέσετε κάτι στην τελευταία σας δημοσίευση.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.