Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απόδειξη ηλεκτρολογικής εγκατάστασης


zio7

Recommended Posts

[align=justify:07f39f50eb]Ειμαι ηλεκτρολογος μηχανικος και υπεγραψα την ηλεκτρολογικη εγκατασταση ενος θερμοκηπιου (την οποια την εκανε γνωστος μου ηλεκτρολογος) και τωρα απο την εφορια μου ζητησανε αποδειξη..Μπορω να κοψω τετοια αποδειξη?Και πως θα βγαλω την τιμή?[/align:07f39f50eb]

Link to comment
Share on other sites

:shock: :shock: και εγώ 1η φορά το ακούω.

 

Η απόδειξη πληρωμής μελετών που έχεις εκπονήσει τους κάνει ?

 

Αν πεις ότι συμπεριλαμβάνεται βεβαίως βεβαίως....

Link to comment
Share on other sites

Απο την πολεοδομια πηρε απαλλακτικο αδειας (θερμοκηπιο) και απο την εφορια ζητανε αποδειξη..θα πρεπει να δειξω και τιμολογια αγορας υλικων?Μπορω να κοψω τετοια αποδειξη τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Από την εφορία προφανώς του ζητάνε την απόδειξη για την ηλεκτρολογική εγκατάσταση! Και αυτό δεν έχει να κάνει με την άδεια της πολεοδομίας. Ο εγκαταστάτης έχει δυνατότητα να κόψει απόδειξη;

Link to comment
Share on other sites

Στον ιδιοκτητη..με την υπευθυνη δηλωση εγκαταστατη δεν προκυπτει οτι εγκαταστατης των ηλεκτρολογικων ειμαι εγω?

Link to comment
Share on other sites

Χμ.... δεν είναι ακριβώς έτσι. Την επέβλεψες σημαίνει και την έλεγξες. Δεν την έκανες με τα χεράκια σου, ούτε έχεις σύμβαση έργου με κάποιον για να την φτιάξει για λογαριασμό σου.

Κανονικά, για να είσαι τυπικός, κόβεις μια απόδειξη με αιτιολογία έκδοση πιστοποιητικού για την ΔΕΗ και μέχρι εκεί.

Η εφορία όμως, αφού δεν έχει οικοδομική άδεια (επομένως ούτε ελάχιστα κόστη κ.τ.λ.), πως έμπλεξε;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.