Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φροντιστήρια σχεδίου για Αρχιτεκτονική


isminidi

Recommended Posts

γραμμικό σχέδιο: αντιγράφω το σχέδιο της κατοψης και της τομής πχ σε κλίμακα 1/100 , άντε κάνω και τομη κλπ

 

συνθετικό θέμα: "αναψυκτήριο δίπλα στη θάλασσα"

συνθέστε (=από το μυαλό μας, δεν αντιγράφουμε)

 

κτιριολογικό πρόγραμμα

παρακευαστήριο, αποθήκη, 2 wc

τραπεζοκαθίσματα για 20 άτομα

 

στοιχεία: τοπογραφικό σχέδιο κλ 1/200

 

η παρουσίαση είναι ελεύθερη

με σχέδια σε κλ 1/100, σκίτσα και τρισδιάστατη απεικόνιση της λύσης σας

 

λάβετε υπ'όψη σας θέματα προσανατολισμού, προσβασης, θέας κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτή η αλλαγή από ''αντιγραφή'' σε ''σύνθεση'' πότε έγινε?

 

Μου βρωμάει...και πολύ μάλιστα!

 

Άλλο να σου λέγανε να στήσεις τομές...άντε και όψεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εχετε να μου προτεινετε κανενα καλο φροντηστηριο σχεδιου(και για ελευθερο και γραμμικο)στην πολη της Θεσσαλονικης???

 

Στη β λυκειου για μαθημα επιλογης καλυτερα ειναι να παρεις ελευθερο σχεδιο η γραμμικο (δεδομένο το οτι κανεις φροντιστήριο)?

Link to comment
Share on other sites

Α) Θα ήταν αθέμιτη διαφήμιση κατά την γνώμη μου να σου προτείνει κάποιος ονομαστικά ένα φροντιστήριο. Ζήτα να σου απαντήσουν με πμ αν θες.

 

Β,Γ) Φιλική συμβουλή: Καλύτερα είναι... να χρησιμοποιήσεις το edit!;)

 

Σχετικά με Β,Γ το διαμόρφωσαν οι συντονιστές.

Link to comment
Share on other sites

ενοοούσε να κάνεις επεξεργασία στο μήνυμα σου και να μην κάνεις διαδοχικές δημοσιεύσεις. Πια δε χρειάζεται γιατί το έκανα εγώ (συγχώνευσα τα μηνύματα).

 

Πάντως δε νομίζω να είναι και τόσο δύσκολο να βρεις φροντιστήριο σχεδίου στη θεσσαλονίκη.

 

http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=%CF%86%CF%81%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%B1+%CF%83%CF%87%CE%B5%CE%B4%CE%AF%CE%BF%CF%85+%CE%B8%CE%B5%CF%83%CF%83%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CE%BD%CE%AF%CE%BA%CE%B7

http://www.in.gr/directory/22/dir2217.0.asp

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

πρωτα απ ολα καλως ηρθες στο κοσμο του σχεδιου ¨-) Εννοειται Αρχιτεκτονας και για επαγγελαμτικοθ=υς λογους κ για λογους παιδειας κ εκπαιδευσης. Αν μπορεις να δωσεις πανελλαδικες εχεις περισσοτερες ελπιδες να μπεις. Τα παντα απιτουν μια καλη προετοιμασια, ειδικα το ελευθερο σχεδιο. Αν μενεις κεντρο Ζαχαρακης ναι, με τιποτα στον Πλακα. Δυτικα Προαστεια Sxedion στο Αιγαλεω sxedion.weebly.com ενω στα Βορεια προαστεια "Αδαμοπουλου" στον Αγ Στεφανο....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.