Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιστολές ΤΕΕ προς υπηρεσίες δόμησης και τράπεζες για την αντιμετώπιση των επιπτώσεων του περιορισμού κίνησης κεφαλαίων


Engineer

Recommended Posts

Φαέθωνα καλησπέρα,

δηλαδή δεν ισχύει αυτό που έχω γράψει εδώ στο (2) ??

 

Ισχύει ότι είχε συναφθεί σύμβαση....δεν ξέρω αν έχει λήξει....

Αλλά δεν ζητάνε όλες οι ΥΔΟΜ καταθετήριο ΕΤΕ...και αυτές που ζητάνε, το ζητάνε γιατί εμείς το δεχόμαστε....

Ο κωδικός του συστήματος αμοιβών ζητείται για να γίνει συσχέτιση με τον υπολογισμό της αμοιβής....δεν προϋποθέτει την χρήση της άχρηστης εντολής πληρωμής....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 24
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Μάλιστα, οπότε η κατάθεση των αμοιβών μπορεί να γίνει σε λογαριασμό που διατηρούμε σε οποιαδήποτε άλλη τράπεζα εκτός του όψεως της ΕΤΕ και σε αυτή την περίπτωση, η εντολή πληρωμής και ο σχετικός κωδικός, είναι άχρηστα για την τράπεζα.

Αν θες, μπορείς να μου ξεκαθαρίσεις εάν αυτοί οι λογαριασμοί για την κατάθεση αμοιβών μας, τόσο από ιδιώτες εργοδότες όσο και από επαγγελματίες/επιχειρήσεις, θα πρέπει να είναι υποχρεωτικά όψεως, όπως και της ΕΤΕ ή μπορούν να είναι και απλοί ταμιευτηρίου;

Please!

Link to comment
Share on other sites

1. Μπορεί να γίνει και στον όψεως της ΕΤΕ

2. Από ότι γνωρίζω, μπορεί να γίνει και σε απλό ταμιευτηρίου εκτός αν είσαι νομικό πρόσωπο που θέλει υποχρεωτικά επαγγελματικό (όψεως). Εδώ ο Σωτήρης θα ξέρει καλύτερα...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1) Το ΤΕΕ πρέπει να σταματήσει να απευθύνεται στις ΥΔΟΜ σαν προιστάμενος τους αλλά στο Υπουργείο

2) Απλά και όμορφα να ενεργοποιήσει το ηλεκτρονικό σύστημα των αδειών όπου στα δικαιολογιτικά ΔΕΝ θα περιλάβει την ασφαλιστική ενημερώτητα (λύνεται το θέμα) τι περιμένουν ; έπρεπε να έχει ξεκινήσει , μου θυμίζουν τις αεροφωτογραφίες που θα ανέβαζε στο σύστημα του 4178.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.