Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κόλληση αλουμινίου


Vasilisaerox

Recommended Posts

Τα προφιλ αλουμινιου ειναι συνηθως κραματα 6060 και 6063. Τα μηχανικα χαρακτηριστικα τους (ολκιμοτητα σκληροτητα αντοχη) εξαρτωνται απο το temper (θερμικη επεξεργασια) που εχουν δεχτει (Τ4 Τ5 Τ6 κτλ) Μηχανικες ιδιοτητες μπορειτε ν δειτε εδω http://www.cosmosaluminium.gr/index.php/el/products-cosmos-aluminium/catalog-standard-profile , επιλογη:τεχνικες προδιαγραφες

Τα προφιλ εχουν προβλεψη για σημεια που θα βιδωθουν συνδεσμοι ή λαμαρινοβιδες. Ενα ατοφιο κομματι αλουμινιο που συνηθως ειναι Τ6 δεχεται σπειρωμα ανετα, και ειναι και αρκετα γερο. Ποσα εξαρτηματα στα αμαξια μας ειναι αλουμινιο και εχουν πασο. Τα προφιλ αλουμινιου συνοδευονται απο συνδεσμους και εξαρτηματα που εχουν συχνα σπειρωμα, αλλα μιλαμε για Μ4 Μ5 σπειρωματα και για μαλακο σφιξιμο, γιατι αλλιως κλοτσανε. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 45
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και ολοι οι κινητηρες μοτοσυκλετων αλουμινιο ειναι.αρκει να εχει παχος το σημειο που θα ανοίξεις σπειρωμα.
 
 
 
Εδώ ας πούμε τι έχει βάλει και τι αλουμίνιο είναι?

http://www.eteknix.com/wp-content/uploads/2015/04/DSC_0824.jpg




Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Για να πραγματοποιήσετε οποιαδήποτε αλλαγή στο περιεχόμενο του κειμένου ή για να συμπληρώσετε το μήνυμα που δημοσιεύσατε, χρησιμοποιείστε την εντολή "Επεξεργασία".
Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
Didonis

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Φαινονται για λαμαρινοβιδες. Το αλουμινιο που να ξερουμε τι ειναι... τυπικο extrusion, τωρα ποιας εταιριας κτλ κανεις δεν ξερει. 

Link to comment
Share on other sites

Τα ποστ πάνω δεν είναι όλα απο μενα (για τους μοδς).

 

Εγώ φοβάμαι μην ξεβιδωνουν σιγά σιγά (απο αλουμίνια δεν έχω ιδέα.

 

Τι πάχος λέτε να είναι το αλουμίνιο?

Edited by Vasilisaerox
Link to comment
Share on other sites

Γιατί? Μα δεν είναι ότι θέλω γραφείο απλά έχω φάει κόλλημα με το συγκεκριμένο. Το γαλβανιζέ βάφεται κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Στη δουλειά σίδερα και λαμαρίνες γαλβανιζέ βρίσκω αλλά αλουμίνιο όχι και λέω εγώ τώρα τι διαφορά θα έχει αν γίνει με μέταλλο ή αλουμίνιο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.