Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα σε ηλιακό θερμοσίφωνα κενού


ata

Recommended Posts

Εγώ πάλι νομίζω ότι το θέμα θα πρέπει να το δει κάποιος ηλεκτρολόγος, για να μην σκοτώσουμε κανέναν άνθρωπο γράφοντας την γνώμη μας για το τι φταίει.

 

Η σύνδεση του ηλιακού, απαιτεί αδειούχο ηλεκτρολόγο.  Δεν είναι δουλειά για να την κάνει όποιος "πιάνουν τα χέρια του".

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα.

 

Και εγώ είμαι της άποψης να το ελέγξει κάποιος αδειούχος ηλεκτρολόγος ως προς τη διαρροή του ηλεκτρικού ρεύματος. Είναι κάτι το οποίο θέλει προσοχή, ευσυνειδησία και επαγγελματισμό. Βέβαια σε συνδυασμό με τον υδραυλικό γιατί μόνος του θα το θεωρήσει μη δικό του αντικείμενο.

 

Όσο αφορά τις αντιστάσεις κατά την γνώμη μου, εάν είχαν άλατα το πιο πιθανό είναι να καταστράφηκε ο πρώτος από την λειτουργία του σε συνθήκες έλλειψης νερού, η βύθισή του στο αλάτι προκαλεί καταστροφή του εξωτερικού περιβλήματος της αντίστασης λόγο υψηλής θερμοκρασίας. Ο δεύτερος καταστράφηκε ή από τον ίδιο λόγο ή από τον τρόπο απομάκρυνσης των αλάτων από το στέλεχος του (πολύ ξύσιμο από τον μάστορα).

 

Βέβαια και η πιθανότητα κακοτεχνίας είναι ένας λόγος αλλά όχι μετά από 4 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.