Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εσωτερικη θερμομόνωση δωματιου


MARIA5

Recommended Posts

Δεν κατάλαβες. Ο μάστορας θα τρίψει με flex. Η αναορρόφηση δεν φτάνει για την πρόσφυση του D1. Θα το περάσεις με ηλεκτρική σκούπα. Το χρώμα αυτό σε 5κιλο δεν ξέρω αν υπάρχει. Το πουλάει η Sintecno. 

Υπαρχει καμμια εναλλακτικη λυση για το χρωμα?Εχει κοστος περιπου 300€ το 25κιλο και εγω θα χρειαστω λιγοτερο απο 5 κιλα θα παει χαμενο το υπολοιπο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλο θα ηταν να χρησιμοποιήσετε και πανακια τα οποία  "Όταν σκουπίζετε ή ξεσκονίζετε με το xxxxxx, αυτό δημιουργεί μια ηλεκτροστατική φόρτιση που έλκει τη σκόνη"

εως ότου στο χέρι σας ή σε καποιο σκουρο υφασμα δεν αφηνει σκονη

Για να πω την αληθεια δεν το καταλαβα αυτο???

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αληθεια δεν το καταλαβα αυτο???

Αφοτου το τριψει ο μαστορας θα το σκουπισετε με ηλ σκουπα. Επειτα δοκιμη με το χερι ή με σκούρο πανι για να δειτε ποση σκονη βγαζει. Επειτα περασμα με πετσετα στεγνη κ μετα ελεγχος. Επειτα περασμα με swiffer ( αυτα ειναι τα πανακια) κ ελεγχος. Επισης θα μπορουσατε την σκουπα ( εαν εχει την δυνατοτητα) απο ροφηση να την γυρισετε σε λειτουργια φυσητηρα κ να φυσηξετε την επιφανεια.

Link to comment
Share on other sites

Σε 5κιλο με τα ίδια χαρακτηριστικά εκτός του λίγου αυξημένου VOC είναι το

 

http://www.mapei.com/GR-EL/Prostateftikes-kai-Diakosmhtikes-Epikalypseis-Toixopoiias/%CE%A3%CF%8D%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%B2%CE%B1%CF%86%CE%AE%CF%82-Colorite/COLORITE-PERFORMANCE

 

θα διαπιστώσεις οτι έχει αντίσταση υδρατμών 0,4m το οποίο είναι απο τις καλύτερες τιμές της αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα επιτύχεις με τα παραπάνω προφανώς δεν είναι η εξάλειψη του φαινομένου/αιτίων αλλά η εξάλειψη των αποτελεσμάτων (μούχλας).

Link to comment
Share on other sites

Αφοτου το τριψει ο μαστορας θα το σκουπισετε με ηλ σκουπα. Επειτα δοκιμη με το χερι ή με σκούρο πανι για να δειτε ποση σκονη βγαζει. Επειτα περασμα με πετσετα στεγνη κ μετα ελεγχος. Επειτα περασμα με swiffer ( αυτα ειναι τα πανακια) κ ελεγχος. Επισης θα μπορουσατε την σκουπα ( εαν εχει την δυνατοτητα) απο ροφηση να την γυρισετε σε λειτουργια φυσητηρα κ να φυσηξετε την επιφανεια.

ok Καταλαβα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα επιτύχεις με τα παραπάνω προφανώς δεν είναι η εξάλειψη του φαινομένου/αιτίων αλλά η εξάλειψη των αποτελεσμάτων (μούχλας).

Προς το παρον μου αρκει.Οσο για την αιτια αν εχω καταλαβει καλα χρειαζομαι κατι που δεν μπορω να το κανω (εξωτερικη θερμομονωση) η κατι που μπορω να κανω αργοτερα (εσωτερικη με χασιμο περιπου 10cm ωφελιμου χωρου) μπρος γκρεμος και πισω ρεμα!!!Σας ευχαριστω για τη βοηθεια σας.Θα ενημερωσω για το αποτελεσμα ηταν πολυ χρησιμες οι συμβουλες σας.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον μου αρκει.Οσο για την αιτια αν εχω καταλαβει καλα χρειαζομαι κατι που δεν μπορω να το κανω (εξωτερικη θερμομονωση) η κατι που μπορω να κανω αργοτερα (εσωτερικη με χασιμο περιπου 10cm ωφελιμου χωρου) μπρος γκρεμος και πισω ρεμα!!!Σας ευχαριστω για τη βοηθεια σας.Θα ενημερωσω για το αποτελεσμα ηταν πολυ χρησιμες οι συμβουλες σας.

 

Να είσαι καλά. 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το υλικό της mapei πρέπει να εφαρμοστεί μαζί με αντοίστιχο επίχρισμα της mapei για να έχει αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.