Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μελη ΤΕΕ & Εθνικη Ασφαλιστικη


Dimitris_81

Recommended Posts

Το φάουλ της εθνικής είναι ότι προσπαθούν να παραπλανήσουν με δήθεν καλύτερα προγράμματα για μέλη ΤΕΕ. Ας έλεγαν απλά πήραμε για ένα προγραμμα ασφάλισης. Νομίζω ότι το ΤΕΕ πρέπει να επέμβει για χρησιμοποίηση του ονόματος του σαν αθέμιτος ανταγωνισμός με άλλες ασφαλιστικές εταιρείες

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Συμφωνω ικαρε. Τι να πω. Στο τέλος πληρώνεις ενα σκασμό λεφτά και δε θα πάρεις τπτ. 

Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλαμε για συγκεκριμενη εταιρεια, να σας πω την εμπειρια μου.

 

Ειχα κανει ενα συμβολαιο για την κορη μου, αποταμιευτικο με συμμετοχη στα κερδη.

 

Πληρωνα δηλαδη επι εικοσι χρονια με σκοπο η κορη μου να παρει το κεφαλαιο + καποιο τοκο + καποιο ποσο απο τα κερδη της εταιρειας.

 

Οταν εληξε το προγραμμα το χαρτι που ηρθε αναφερει οτι τα κερδη σε 20 χρονια ειναι ενα ολοστρογγυλο μηδεν.

 

Το συμπερασμα, για μια εταιρεια με μηδεν κερδη σε 20 χρονια, δικο σας.......

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

το γνωστο, δλδ πρεπει να εισαι και τυχερος που πηρες το ποσο που εβαλες γιατι υπαρχει και κινδυνος να μην το παρεις ολο. Ξερω εναν γνωστο με ενα προγραμμα για συνταξιοδοτικο του οποιου θα του βγει να παιρνει 30-40 € το μηνα. Δεν τα πολυ εμπιστευομαι τα προγραμματα αυτα. ειναι δυνατον να εχει 0 κερδη?

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο είναι αν μπορεί κανεις να κάνει ένα προγραμμα περίθαλψης έστω φθηνό γιατί αν περιμένεις από τα δημόσια θα βλέπεις τα ραδίκια ανάποδα και ακόμη θα περιμένεις να εξεταστείς...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μην νομιζεις οτι και η ιδιωτικη ειναι τελεια. Κι εκει πρεπει να πετυχεις καλο γιατρο. Επειδη τους δινουν πολυ λιγα ανα επισκεψη κανουν κι εκει τα δικα τους. Το καλο ειναι οτι αν νοσηλευτεις σε ενα ιδιωτικο νοσοκομειο δε θα φοβασαι μην μολυνθεις απο κατι ασχετο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.