Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θερμομονωση ταρατσας


KARGIO

Recommended Posts

Οκ είναι, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να προκαλέσει συμπυκνώσεις, μούχλες κτλ. και ας είναι πιστοποιημένο.

Έχω ουκ ολίγα παραδείγματα από παρόμοια υλικά που είτε προκάλεσαν είτε επιδείνωσαν τέτοιες καταστάσεις.

 

αυτό θα το λύσει η μελέτη!!!!! Συνηθως το πρόβλημα ξεκινάει απο μέσα λόγω των επιχρισμάτων και των βαφών. Υπάρχουν ειδικά τεμάχια εκτόνωσης της υγρασίας αλλά ....δω δεν βάζουν οδηγούς θα βάλουν αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σας μια απλή ερώτηση για να διορθώσω την μόνωση της ταράτσας μου και να φτιάξω καινούργια και σωστή σε τι επιστήμονα να απευθυνθώ πολιτικό μηχανικό ή μηχανολόγο ή αρχιτέκτονα βαρέθηκα τους "ειδικούς" που κυκλοφορούν στην αγορά θέλω έναν άνθρωπο που να έχει σπουδάσει το αντικείμενο  :shock:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας μια απλή ερώτηση για να διορθώσω την μόνωση της ταράτσας μου και να φτιάξω καινούργια και σωστή σε τι επιστήμονα να απευθυνθώ πολιτικό μηχανικό ή μηχανολόγο ή αρχιτέκτονα βαρέθηκα τους "ειδικούς" που κυκλοφορούν στην αγορά θέλω έναν άνθρωπο που να έχει σπουδάσει το αντικείμενο  :shock:

 

βάσει ελληνικού νόμου όλοι μπορούνε. Βάσει γνώσεων ποιο κοντά είναι οι αρχιτέκτονες του ΑΠΘ εφόσον πήραν το μάθημα. Βάσει ευρωπαϊκής νομοθεσίας ..εφόσον η μελέτη γίνει βάσει των προτύπων ΕΝ (12 συναφή πρότυπα). Αυτό σημαίνει ο κάθε μηχανικός ή άλλος επιστήμονας που μπορεί να διαβάσει. 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά βαρεθήκατε τους "ειδικούς", θα πρέπει να βρείτε ένα ειδικό (χωρίς " ").

 

Οι σπουδές απαραίτητες μεν, αλλά αν δεν υπάρχει και εμπειρία είναι άχρηστες.

 

π.χ. εγώ σπούδασα ναυπηγός μηχανολόγος, αλλά μη έχοντας ασχοληθεί επαγγελματικά με ναυπηγική, το μόνο πλεούμενο που μπορώ να κατασκευάσω, είναι ένα χάρτινο βαρκάκι, που φτιάχναμε στο νηπιαγωγείο... :smile:

Link to comment
Share on other sites

βάσει ελληνικού νόμου όλοι μπορούνε. Βάσει γνώσεων ποιο κοντά είναι οι αρχιτέκτονες του ΑΠΘ εφόσον πήραν το μάθημα. Βάσει ευρωπαϊκής νομοθεσίας ..εφόσον η μελέτη γίνει βάσει των προτύπων ΕΝ (12 συναφή πρότυπα). Αυτό σημαίνει ο κάθε μηχανικός ή άλλος επιστήμονας που μπορεί να διαβάσει. 

 

Α μάλιστα. Ποιό μάθημα ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.