Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΩ ΚΑΤ ΟΙΚΟΝ 2


Recommended Posts

Διαβάζω καθυστερημένα το post σου και ίσως είναι αργά πλέον, αλλά επειδή πέρασα και εγώ το στάδιο της "Ειδικής περίπτωσης" νομίζω ότι πρέπει να είχες ενημερωθεί από τις αρχές ΙΟΥΝ η αίτηση ήταν στην ίδια κατάσταση για κάποιο λόγο λάθους καταχώρησης.

Έπρεπε να τη διαγράψεις, για να διορθώσεις το λάθος, και να την επανυποβάλεις με τα σωστά στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

διαφωνώ, πήρα δυο φορές τηλέφωνο στο help desk του εξ' οικονομώ και ρώτησα δύο φορές το ίδιο πράγμα

δλδ αν η ειδική περίπτωση θα πρέπει να διαγραφεί και να ξαναδηλωθεί.

μου απάντησαν πώς όχι, οι ειδικές περιπτώσεις θα ελεγχθούν

Edited by dix e6
ορθογραφία
Link to comment
Share on other sites

On 20/6/2018 at 8:49 ΠΜ, john13552 said:

Εμένα μου απάντησε αρχικά σε μία εβδομάδα ακριβώς για κάποιες διορθώσεις και μετά σε δέκα μέρες οριστικά.

Και ποια ήταν η οριστική απάντηση της τράπεζας; έκανε έγκριση ή απόρριψη;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, john13552 said:

Έγκριση, προέγκριση για την ακρίβεια. 

Δηλαδη προχωρας το πρόγραμμα με δανειοδότηση από την eurobank? Εγώ έκανα αίτηση και μου ζήτησε συμπληρωματικά μετά από δέκα μέρες τηλέφωνο αντικλητου. Αυτό σημαίνει ότι τα οικονομικά στοιχεία έχουν εγκριθεί και βρήκε έλλειψη μόνο στα στοιχεία αντικλητου; ή θα μου εξετάσει όλη την αίτηση από την αρχή καί μπορεί να με απορρίψει κιόλας; είμαι σε αναμονή μετά από απόρριψη Πειραιώς κ εθνική!!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, filodoxos said:

Δηλαδη προχωρας το πρόγραμμα με δανειοδότηση από την eurobank? Εγώ έκανα αίτηση και μου ζήτησε συμπληρωματικά μετά από δέκα μέρες τηλέφωνο αντικλητου. Αυτό σημαίνει ότι τα οικονομικά στοιχεία έχουν εγκριθεί και βρήκε έλλειψη μόνο στα στοιχεία αντικλητου; ή θα μου εξετάσει όλη την αίτηση από την αρχή καί μπορεί να με απορρίψει κιόλας; είμαι σε αναμονή μετά από απόρριψη Πειραιώς κ εθνική!!

Ναι, απλά περιμένω το επόμενο στάδιο. Δεν έχω προχωρήσει σε κάτι άλλο. Κι εμένα κάτι με τα τηλέφωνα είχαν θέμα. Τους τα διόρθωσα και μετά από δέκα μέρες μου το ενέκριναν. Υποθέτω και σε σένα το ίδιο θα γίνει, αλλιώς θα σου ζήταγαν κάτι άλλο. Δεν πρέπει να ταυτίζονται τα στοιχεία επικοινωνίας του εγγυητη και του αντίκλητου.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, john13552 said:

Ναι, απλά περιμένω το επόμενο στάδιο. Δεν έχω προχωρήσει σε κάτι άλλο. Κι εμένα κάτι με τα τηλέφωνα είχαν θέμα. Τους τα διόρθωσα και μετά από δέκα μέρες μου το ενέκριναν. Υποθέτω και σε σένα το ίδιο θα γίνει, αλλιώς θα σου ζήταγαν κάτι άλλο. Δεν πρέπει να ταυτίζονται τα στοιχεία επικοινωνίας του εγγυητη και του αντίκλητου.

Δηλαδή με το που εγκριθεί το δάνειο δεν ξεκινάς αμέσως εργασίες; Τι πρέπει να περιμένουμε δηλαδή; Εχει και άλλα διαδικαστικά στάδια; Εγώ έχω άλλες 26 μέρες στην προθεσμία.ελπιζω να μου φτάνουν και μην βρεθώ προ εκπλήξεως!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, filodoxos said:

Δηλαδή με το που εγκριθεί το δάνειο δεν ξεκινάς αμέσως εργασίες; Τι πρέπει να περιμένουμε δηλαδή; Εχει και άλλα διαδικαστικά στάδια; Εγώ έχω άλλες 26 μέρες στην προθεσμία.ελπιζω να μου φτάνουν και μην βρεθώ προ εκπλήξεως!!

Δεν έχω παρει έγκριση, έχω πάρει προέγκριση. Οπότε περιμένω να ανοίξει το σύστημα και να περάσω σε οριστική υπαγωγή και τότε να ξεκινήσω εργασίες

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, john13552 said:

Δεν έχω παρει έγκριση, έχω πάρει προέγκριση. Οπότε περιμένω να ανοίξει το σύστημα και να περάσω σε οριστική υπαγωγή και τότε να ξεκινήσω εργασίες

 

Συγγνώμη επειδή δεν τα ξέρω καλά,ποια η διαφορά μεταξύ έγκριση και προέγκριση; Στο έχει εγκρίνει το δάνειο η τράπεζα;αν ναι που μπορεί να κολλήσεις δηλαδή; ή είναι καθαρά διαδικαστικό το θέμα μέχρι την έγκριση;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, filodoxos said:

Συγγνώμη επειδή δεν τα ξέρω καλά,ποια η διαφορά μεταξύ έγκριση και προέγκριση; Στο έχει εγκρίνει το δάνειο η τράπεζα;αν ναι που μπορεί να κολλήσεις δηλαδή; ή είναι καθαρά διαδικαστικό το θέμα μέχρι την έγκριση;

Υποθέτω πως είναι καθαρά διαδικαστικό αλλά κι εγώ ακριβώς δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.