Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονόμηση Κατ΄ Οίκον ΙΙ : Απορία για θερμομόνωση


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.Είμαι νέο μέλος και πρώτη φορά γράφω στο φόρουμ. Έκανα αίτηση στο εξοικονομώ για αλλαγή κουφωμάτων,θερμομόνωση δώματος και θερμομόνωση μόνο των δύο πλευρών του σπιτιού διότι οι γείτονες δεν με αφήνουν στις υπόλοιπες πλευρές.Μιας και είμαι στο στάδιο εύρεσης προσφορών μίλησα με διάφορες εταιρίες που δεν μου το ανέφεραν σαν πρόβλημα αλλά μια εταιρία μου είπε ότι μονώνοντας μόνο τις 2 πλευρές του κτηρίου και όχι και τις 4 θα αποκτήσω μούχλα εσωτερικά στο σπίτι. Επειδή δεν γνωρίζω μήπως κάποιος από εσάς ξέρει αν υπάρχει πιθανότητα να μου συμβεί αυτό ή όχι?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανό αλλά κανείς δεν μπορεί να το ξέρει αν δεν δει το σπίτι πρώτα. Αν στο είπαν απλά απ το τηλέφωνο είναι γελοίοι....

Link to comment
Share on other sites

Εαν ενα σπιτι εχει πολλη εσωτερικη υγρασια και παραμενει σχετικα κρυο εκει που θα μονωθει ο τοιχος ενδεχεται να εμφανιστει μουχλα αλλα αποψη μου ειναι πως αν το σπιτι αεριζεται επαρκως και δεν υπαρχει εντονη υγρασια απο στεγνωμα ρουχων δεν θα υπαρχει προβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Επειδή έχω προβληματιστεί προσπαθώ να αφαιρέσω την θερμομόνωση αλλά ο μηχανικός μου δεν γνωρίζει τι άλλο μπορούμε να προσθέσουμε στην θέση της

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό λόγο να την αφαιρέσεις? Ειδικά σε όψεις με Β-Δ προσανατολισμό, η θερμομόνωση παίζει σπουδαίο ρόλο

κατά τα λοιπά, ο salpigoal έχει απόλυτο δίκιο

Link to comment
Share on other sites

Απλά φοβάμαι ενώ δεν εχω προβλήματα με μούχλα στο σπίτι μην πληρώσω κ δημιουργήσω μόνος μου πρόβλημα στο σπίτι 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.